Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Adieu ČR – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

26

Listopad 2015

Adieu ČR

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Jelikož se Česká republika nezadržitelně blíží k bodu zlomu, po němž bude zdejší demokracie skutečně už jen formálním uspořádáním bez jakéhokoli étosu, na místě je poradit těm nešťastníkům, kteří se v tomto vybrakovaném státním útvaru rozhodli mít děti, jak své ratolesti vychovávat. Tyto rady se zřejmě nebudou příliš zamlouvat paní Marksové-Tominové, panu Babišovi a dalším obětavým kmotrům našich životů, nicméně to je to poslední, co by mělo zodpovědného rodiče trápit.

Ideální by samozřejmě bylo zvednout kotvy a odstěhovat se pryč jako celá rodina, nicméně je pochopitelné, že taková konstelace je v případě průměrné populace chimérou. Vaše děti tu šanci ale mají a je zcela reálná – „jen“ je jim třeba, vedle základních věcí, neustále vštěpovat, že:

1. V moderním světě musíš velmi dobře umět anglicky a alespoň jeden další jazyk navíc.
2. Každé tvé rozhodnutí v životě je zvážením míry rizika. Žádné jistoty neexistují. (Všimni si, že o nich často hovoří ti, kteří by bez svého angažmá v politice zřejmě umřeli hlady.)
3. Investovat je vždy lepší, než spořit.
4. Život je dlouhá cesta s mnoha zákrutami – někdy je sladký, jindy hořký, pak zase chvíli slaný či kyselý. Čím pestřejší bude tvoje cesta, tím více ti bude chutnat ve všech svých podobách.
5. Svůj domov můžeš mít v zemi, kterou si sám vybereš, nikoli pouze tam, kde jsi přišel na svět.
6. Vyber si sport, jemuž se chceš věnovat – nikoli kvůli tomu, abys vyhrál olympiádu, nýbrž proto, abys měl vždy po ruce aktivitu, která ti dá uspokojení z pohybu.
7. Kromě svého oboru, který budeš studovat, si čti i filozofické knihy. Naučí tě abstraktnímu myšlení.
8. Každého nech domluvit. Pečlivě poslouchej, co ti říká, a pokud máš jiný názor, pokus se jej přesvědčit, že se podle tebe mýlí. Nenahrazuj argumenty pohrdáním nebo snad dokonce vulgaritami.
9. Když budeš mít někdy strach, usmívej se.
10. Nauč se odpouštět těm, kteří selhali proto, že neměli dost síly, a svou chybu uznávají.

Až vaše dítě dospěje, určitě vám za takovou výchovu poděkuje. Bude z něj totiž svobodomyslná myslící bytost – tedy přesný opak těch, které novodobý socialismus v Česku bude deformovat a vyrábět z nich nevolníky pro Babišovy fabriky, s jistotou každoroční dovolené navíc díky členství v „Sobotkových“ odborech.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

1 Komentář

  1. Alena

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.