Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
ANO po útocích v Bruselu hraje na populistickou notu – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

22

Březen 2016

ANO po útocích v Bruselu hraje na populistickou notu

Napsal , v rubrice SVĚT

Poslankyně ANO Ivana Dobešová se nechala slyšet, že Evropa nejprve musí řešit svou bezpečnost a až pak humanitární pomoc uprchlíkům. Od okamžiku, kdy došlo v Bruselu k hrůzným útokům, jsem čekal, kdy ze sekty ANO, jejíž Führer má momentálně pořádně zatopeno pod kotlem, tento názor zazní.

Takže speciálně pro paní Dobešovou: za útoky v Bruselu s největší pravděpodobností stojí fanatické teroristické buňky, které dlouhodobě operují v západní Evropě. Ne ti ubožáci, kteří prchají z válečných zón.

Jedna věc je tedy míra liberálnosti vůči uprchlíkům a určení těch, kteří opravdu potřebují naši pomoc (což je naprosto legitimní diskuze), a druhá věc je boj proti „starým“ teroristům na starém kontinentě. Proti pečlivě plánovaným útokům se sebevražedným odhodláním se nejlépe bojuje pečlivou prevencí: infiltrací tajných služeb mezi radikály, spoluprací těchto služeb na mezinárodní úrovni atd. Podobně to platí pro mravenčí práci při odfiltrování potenciálních teroristů v řadách uprchlíků.

Pokud by někdo chtěl spáchat teroristický útok v České republice, určitě by mu v tom nezabránil přísný zákon o držení zbraní, utopické proklamace o neprodyšném uzavření hranic či plky ministra vnitra Chovance, který si ani není chopen přečíst bezpečnostní svodky v angličtině (další otázkou je, co v tomto směru po kauze Fajád od západních partnerů do Česka vůbec doputuje). Jedno má všechno tohle mlácení prázdné slámy společné: obrovsky složitý problém migrace, s nímž se Evropa teprve učí efektivně pracovat, je zjednodušován do opatření a sdělení, která mají z hlediska praktické bezpečnosti obyvatel této země téměř nulovou hodnotu.

Paní Dobešová v poslední době vystupuje velmi často na tiskových konferencích ANO, kde rázně tepe kde co. Chápu, že se svým BMI (něco jiného než BMW) není schopná rozlišovat mezi strádajícími chudáky, kteří prchají z válečných zón, a ekonomickými migranty a skutečnými teroristy, ale mohla by se alespoň pokusit nebýt trapně populistická.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?