Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Až příliš slizká síla – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

22

Květen 2015

Až příliš slizká síla

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Když se po minulých parlamentních volbách „klidná síla“ KDU-ČSL vrátila do Poslanecké sněmovny, bylo to nejen díky hlasům skalních voličů (kteří se už nějaký ten pátek míjejí s realitou moderního světa), ale i proto, že ji volili i lidé, kteří ji považovali za kompromisní volbu mezi příšernou ČSSD, nečitelným hnutím ANO a tehdy opotřebovanou pravicí. Sám znám ve svém okolí dva úspěšné živnostníky, kteří takto volili.

Dnes si tito dva pomýlení rvou vlasy. KDU-ČSL – věrna své tradici „být u toho, jak to jen jde“ – se dala do povolebního holportu, který, s výjimkou umravnění exekutorů, produkuje jednu zhůvěřilost za druhou. Se sociálními inženýry z ČSSD lidovci souzní v mnohém; přitom se jim viditelně zamlouvá i agrofertně sedlácký rozměr ANO. Drobné živnostníky brání jen na oko – nakonec to dopadne tak, že KDU-ČSL zvedne ruku pro všechny socialisticko-oligarchické nesmysly, byť předtím bude dělat obstrukce pro média, aby živnostníci měli dojem, že bez lidovců ve vládě by mohlo být vše mnohem horší.

Kdo sledoval uprostřed týdne Události, komentáře, v nichž ministr zemědělství Marian Jurečka obhajoval zákon o biopalivech (Kalousek má pravdu, je to tunel jako hrom), a kdo si uměl dát televizní výstup do kontextu ostatního konání tohoto chlapíka s ambicemi přesahujícími jeho osobnostní možnosti, musel si nutně potvrdit závěr, že u lidovců se ani angažováním Pavla Bělobrádka na předsednický post opravdu nic nezměnilo.

Jsou stále stejně slizcí jako před lety. O své čerstvé voliče z řad městské střední třídy kvůli účasti v této neuvěřitelné vládě přicházejí stejně rychle, jako k nim přišli. A pokud po příštích sněmovních volbách opět opustí politickou extraligu, chybět budou málokomu.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.