Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Neděle

20

Srpen 2017

Babišova rakovina

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Podzemní vody v této republice jsou doslova zamořeny pesticidy. Zjistili to odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu. A jelikož vrchní česko-slovenský hnoják – výrobce hnojiv a potravin – Andrej Babiš je v průmyslové chemii opravdu kovaný, přičemž jej rozhodně nelze podezírat z náchylnosti k ekologicky šetrnému zemědělství, připravte se, že vás nebo někoho z vašich blízkých jistě potká rakovina, i kdybyste se pro samou prevenci přetrhli.

Je to v České republice jen zdánlivě idylický obrázek: tam se pasou krávy, tady zase ovečky společně s kozičkami, ejhle, tamhle na obzoru si to supí traktor – vše totiž obklopují nekonečné lány žluťoučké řepky, která se hnojí mnohem více a častěji než jiné rostliny. Což je jen, byť tedy hodně nepřehlédnutelný, vršek ledovce tuzemského hnojení.

Za to, že ČR sedí na tikající pesticidové bombě, mohou nejen „experti“, jako jsou Andrej Babiš, Richard Brabec či Marian Jurečka. Za nimi stojí armáda hlupců, která jim příslušná legislativní zvěrstva – jdoucí na ruku Babišově drancování přírody a byznysu s pesticidy – v parlamentu schvaluje. Bez přemýšlení nad důsledky a nad tím, v čem budou Češi žít.

Nemylte se – vy, kteří je slepě volíte a jimž je v supermarketu před regálem s Babišovými laskominami nějaká příroda ukradená. Fakt s nimi nejste na jedné lodi. Až budete sedět v čekárně před onkologickou ordinací a sklesle čekat na poslední naději v podobě ozařování, vyvolení se budou kurýrovat jinde, na úplně jiných klinikách, a za jiné peníze.

A pokud Babiš bude pokračovat ve své expanzi do zdravotnictví, dokonce je pravděpodobné, že se budete léčit u něj. Potom se ten absurdní kruh opravdu téměř uzavře.

Andreji, prosím, ještě to pohřebnictví. Ať máme ten život vezdejší od tebe pěkně v jednom balíčku – od kolébky až po smrt.

 

 

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.