Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Středa

21

Říjen 2015

Bambusové párky

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Chmurný předpoklad potvrdil další ze spotřebitelských testů MF DNES, který se tentokrát zaměřil na drůbeží párky. Když si tuto poživatinu koupíte, na kuřecím mase si smlsnete jen výjimečně. Jak tomu ale bývá v podobných případech, naopak nechybí hojnost jiných dobrot: vepřová kůže, různé extrakty a jako bonus – bambus.

O tom, že Češi na sobě nechají dříví štípat a že si takové laskominy dobrovolně kupují, bylo napsáno již mnoho. Nelze proto očekávat, že by jimi otřásl bambus místo masa; pořád jde přece o docela fajn ingredienci v porovnání například s prsty v lidských huspeninách, jež se rozmohly v tehdejším Leningradu během jeho obléhání německou armádou.

Výrobci zásobující tuzemský trh jsou sice natolik laskaví, že lidským masem nás zatím nekrmí, určitě však přemýšlejí, jak by šlo náklady na výrobu párků a dalších „uzenin“ ještě více srazit s použitím jiných prostředků. Což takhle začít používat taky hmyz? V jistých končinách je to velmi delikátní pochoutka. Kdyby se takový brouk hovnivál dobře rozemlel a smíchal s dalšími ingrediencemi, mohla by vzniknout velmi pikantní a zajímavá směs.

A když do toho před nacpáním do střívka a zabalením do fólie s nálepkou „Drůbeží párky“ kápnete trochu olejíčku z kafilerie, zákazníci vám v obchodech utrhnou obě ruce.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.