Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Středa

12

Červenec 2017

Brýle pana ministra

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Díky jednomu detailnímu záběru České televize jsme se dozvěděli, že ministr školství Stanislav Štech nosí brýle značky Pierre Cardin.

Člověk by čekal, že bývalý komunista a současný formální socialista bude mít obroučky „na pokladnu“ nebo alespoň nějaký ošuntělejší model, aby se tak nějak více přiblížil svým voličům. Ale kdepak! Také pan ministr zřejmě trpí oblíbeným rozpolcením osobnosti, tolik typickým pro tuzemské sociální inženýry: na veřejnosti neochvějně prosazuje kolektivismus a rovné podmínky pro všechny, ale v soukromém životě si rád dopřává to nejlepší. Kdyby to tak viděl ryzí plebejec Jeremy Corbyn!

Štech tak zdárně navazuje na svého 33,3procentního „šéfa“ Bohuslava Sobotku, který společně s géniem z Plzně Milanem Chovancem a mluvkou Lubomírem Zaorálkem momentálně kormidluje oranžový Titanic. I Bohuslav Sobotka – chlapec z nepříliš majetných poměrů – si v politice rychle zvykl na luxus. Jeho zalíbení v drahých restauracích je dnes již pověstné.

Podobný obrázek se nicméně naskýtá taky v komunálu. Borci v dresu ČSSD se podbízejí penzistům, vymýšlejí všemožné městské vyhlášky a regulace, aby ukázali, jako že makají (v tom si báječně rozumějí s ANO), ale na férovku to lidem neřeknou: „Podívejte se, pro nás jste jen masa užitečných idiotů, od kterých se chce jediné – abyste nás znovu zvolili a my si mohli žít i nadále svůj pohodlný život.“ To pohodlí pak často spočívá nikoli pouze v erárním platu, nýbrž rovněž v kouzelnictví na poli osobního majetku, na které je i Houdini krátký.

Když už tedy, nemilí sociální inženýři, blábolíte, že soukromé školy, malé živnosti a podobně jsou buď nesmyslem, nebo v lepším případě víceméně trpěnou nadstavbou v tom vašem báječném rovnostářském světě, alespoň při svém hodování méně mlaskejte a chrochtejte.

33%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.