Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Neděle

4

Červen 2017

Čecháčku, hybaj do ohrady!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

„Lidský život je ošklivý, zvířecí a krátký,“ prohlásil kdysi anglický filozof Thomas Hobbes. Pesimismem na něj pak nepřímo navázal tuzemský svéráz Ladislav Klíma: „Se životem je lepší se příliš nesrat.“

Zatímco první moudro se současná vládní koalice ze všech sil snaží naplňovat, druhé je s jejími aktivitami v přímém rozporu; vláda se se životem mohutně „sere“ tím, jak tento nešťastný, morálně vybrakovaný stát čím dál více sešněrovává do svěrací kazajky zákazů, příkazů, pokut a buzerace. To – podle průzkumů volebních preferencí – přitom většinovému voliči vlastně nevadí.

Narodit se, absolvovat nějakou nenáročnou školu nebo učňák, nastoupit do zaměstnanecké rachoty s jistotou stravenek a několika dnů dovolené navíc, mít na všechno jasný názor, nad ničím moc nepřemýšlet, cizí jazyky jsou na hovno, a kdo nejí flákotu se šesti, je divnej. Tak to je ideál současného života mnoha obyvatel ČR, moji milí: v nalinkované státní ohradě, jako zvířata. Podnikatel nebo vlastně kdokoli, kdo vypadá jinak než Lojza z Kolbenky, je nepřítel, a kdo má něco víc, určitě to ukradl.

Potkávám se s mnoha inteligentními lidmi, kteří z nějakého důvodu k volbám nechodí. Politika je pro ně příliš špinavá záležitost, nebo ji prostě absolutně ignorují. Nejsou to přitom pouze mladí; když vám tohle řekne žena ve středním věku, která však nemá valné mínění o současné vládě, koukáte, proč to tedy není ochotná u volební urny aktivně ovlivnit.

Přitom právě mladí a vůbec všichni, kteří se nechtějí politikou „špinit“, mohou na podzim u voleb zastavit ten strašný průser, který se na nás žene. Zatím jsme zvířata v ohradě; pak hrozí jatka.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.