Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Čechu, vyndej hlavu z písku! – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Středa

18

Říjen 2017

Čechu, vyndej hlavu z písku!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Lidé takhle zkrátka fungují: když se objeví nějaké ohrožení, jemuž nemohou standardně čelit vlastními silami, namlouvají si, že se jich vlastně netýká, jelikož oni přece nic špatného nedělají. Teprve ve chvíli, kdy taková hrůza potká někoho jim blízkého či souseda, uvědomí si, jak bylo pošetilé dělat pštrosa s hlavou v písku a nevidět, neslyšet přicházející nebezpečí.

Do absurdní a tragické podoby dovedli tyto myšlenkové pochody u svých obětí nacisté za 2. světové války. Existují svědectví Židů, kteří nejprve bagatelizovali útok na své majetky a životy, posléze rezignovali a poté – v bezvýchodné situaci – začali dokonce svým trýznitelům věřit. „Chovali se k nám tak strašně a barbarsky, že nás někdy napadalo, že na tom třeba opravdu něco je, že jsme méněcenní podlidé, vši a havěť,“ popisovali přeživší svědci.

Je samozřejmě rozdíl mezi reálnou smrtí a „pouhým“ uvrhnutím člověka do existenční beznaděje. Pokud však dotyčný není extrémně silnou osobností nebo nemá pořádnou porci štěstí, ekonomická smrt je jen nepatrným oddálením té faktické. Ano, pochopitelně píši o slavném tažení Andreje Babiše a jeho nohsledů proti daňovým únikům a těm strašným zlodějnám malých podnikatelů. Nástroje vidíme kolem sebe: online EET, nesmyslná kontrolní hlášení, ze řetězu utržené zajišťovací příkazy atd. Vrcholem pak je, když jsou státní mocí „omylem“ likvidovány firmy, které se vůbec ničím neprovinily, jen u někoho vzbudily podezření.

Jsou duševní zrůdy, které mají z ničení lidských životů radost. Pověstnou mlčící většinu však tvoří běžní lidé, kteří raději brutální metody státní moci vůbec nekomentují a jsou rádi, že se jich (zatím) netýkají. Být pštrosem je přece ta malá životní jistota!

Přestože se Češi, Moravané a Slezané v moderních dějinách proslavili spíše jako devótní slouhové než jako sebevědomí občané, občas umějí zvednout hlavu. To když už je těch splašků moc. Pojďme to prosím dokázat v těchto sněmovních volbách – pošleme sociální inženýry z ČSSD, dráby z ANO a přicmrndávače zla z KDU-ČSL tam, odkud nám již nebudou moct škodit!

A mimochodem, pštros podle zoologů hlavu do písku vůbec nestrká.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.