Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Češi si na ředěný alkohol nepotrpí – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

19

Červen 2014

Češi si na ředěný alkohol nepotrpí

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Zpráva, že Marta Gottwaldová ředila svému manželovi alkohol kvůli tomu, aby nebloudil po Pražském hradě jako věčně opilé zvíře, notně rozbouřila stojaté vody v české kotlině. V tuzemsku se toleruje leckteré zvěrstvo, avšak prznění alkoholu je vnímáno podobně jako incest, a to zdaleka nejen kvůli nedávné metanolové aféře.

Jak známo, řada Čechů páchne, nosí špinavé boty, volí ČSSD, neumí diskutovat a jí blafy (tři z těchto charakteristik pohromadě značí závažný osobnostní problém a čtyři jsou vstupenkou do výběhu opic). Málokoho z dotyčných to však vzrušuje. Horší je, když takovému Čechovi sáhnete na alkohol!

Takzvané vypití hlavy je oblíbenou relaxační pomůckou nejen pro nejsprostší lidové vrstvy, ale často i pro vzdělance. Snad každý zná ze svého okolí případy, kdy se někdo tu a tam (nebo častěji) odebéře do nálevny, v níž se prostřednictvím alkoholu pokouší zapomenout na manželství, problémy v práci či jiné útrapy světa. Představa, že takovému nešťastníkovi někdo zředí alkohol, je natolik brutální, že si ji raději ani představovat nebudeme.

O tom, jak je tuzemské občanstvo citlivé na jakost alkoholu, svědčí i zkušenosti autora těchto řádků. Ten se dobrovolně přiznává, že si v horkých letních dnech vyrábí „domácí“ radler chemickou reakcí vzniklou dokonalým promísením desetistupňového piva a citronové minerálky. V porovnání s kupovanými radlery jde o méně sladký, tudíž příjemně hořký nápoj. Navzdory jasnému zdůvodnění je však toto doslova fajnšmekrovské pitíčko mnohými odsuzováno; někteří se dokonce domnívají, že autor je čuně.

Ředění piva je však přece jen mnohem lepší, než když se do lihu lije metanol, to si přiznejme…

 

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

2 komentáře

  1. Petr Bidlo
  2. Alena

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.