Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Česko ohrožuje hybridní hrozba! – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

23

Říjen 2017

Česko ohrožuje hybridní hrozba!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Dosluhující ministr financí Ivan Pilný stále trvá na tom, že reportáže novinářů Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka o zajišťovacích příkazech finanční správy mohou naplňovat znaky hybridní hrozby, a nevidí tedy nic špatného na tom, že požádal vnitrácké Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám o stanovisko, zda lze zmíněné reportáže označit za diskreditační kampaň proti státním zájmům, či nikoli.

To, co se původně zdálo býti vrtochem starce s ministerskou funkcí na hřbetě, má již nyní znaky jisté osobní umanutosti. Pomiňme skutečnost, že výraz „státní zájmy“ dostal drtivým vítězstvím ANO ve sněmovních volbách poněkud privátní kontext, a pojďme si nastínit, jak by se – podle aplikovaného modelu z odborných kruhů – hybridní hrozba portálu Seznam a obou uvedených novinářů mohla dále rozvíjet:

Informační válka spuštěná portálem Seznam přechází do další fáze – dochází k zastrašování a podplácení politických a vojenských představitelů. Sabina Slonková s falešným knírem nabízí v podloubí Malostranské besedy Andreji Babišovi úplatek „pět (tisíc) na ulici v českých“, aby Andrej zradil svou adoptivní vlast, své přátele a všechny kretény, kteří ho volili.

Další fáze destabilizace spočívá především v masivní propagandě, jejímž cílem je způsobit nepokoje v cílové populaci. Tento krok vrcholí příjezdem ozbrojenců. V praxi to vypadá tak, že agenti portálu Seznam odlákají pod záminkou požáru v Poslanecké sněmovně řidiče ministra Pilného, ukradnou mu parkovací povolení a pak nechají auto odtáhnout městskou policií.

V dalších fázích přicházejí na řadu intenzivní vojenské akce, které postupně ovládnou celou cílovou oblast. Hybridní akce posléze vyvrcholí zničením posledních ostrůvků odporu. Na to, jak by toto redakce portálu Seznam dokázala, už má fantazie nicméně nestačí…

Jak vidno, pokud budou všichni ministři nominovaní do vlády za ANO takovými skvělými zábavníky, jako je pan Pilný, bude v této zemi ještě opravdu veselo, a to i pod dekou Babišova vládnutí!

P.S. Pane ministře, tento text je jen vtipem nebo pokusem o vtip – podle vaší nátury. Moc vás prosím, abyste jej nepovažoval za hybridní hrozbu!

 

 

 

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.