Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Cestování v čase – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Sobota

25

Březen 2017

Cestování v čase

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Střídání zimního a letního času sice skoro nikdo nechce, z energetického hlediska již dávno ztratilo význam, lékaři upozorňují, že u citlivějších jedinců může způsobovat problémy – ale přesto je toto opatření zavrtáno v našich životech jako veš v kožichu.

Jestliže politici nejsou schopni zrušit střídání času navzdory všem jasným argumentům a peticím proti němu, pak si lze představit, jak je to s jinými, mnohem méně „viditelnými“ zákony a dalšími legislativními normami. To je, mimochodem, další tragédie sociálně-inženýrského státu: když jeho milovníci zaplevelí lidský život legislativním bordelem, jen těžko po nich jejich nástupci se zdravým rozumem dokáží všechny přijaté nesmysly efektivně odstranit. Je to jako ve Švejkovi, kde jeden major říká, že existují nitky, na něž se nabalují další nitky a na ty ještě jiné nitky…

Česko bez širšího konsenzu v Evropské unii střídání času zrušit nemůže, ale mohlo by v tomto směru alespoň mnohem hlasitěji mluvit a viditelněji konat. Obávám se však, že exoti ze současné vládní koalice budou mít letos před volbami, při obhajobě svých zvěrstev vůči domorodému obyvatelstvu, takovou honičku, že jim na kvalifikovanější debatu o zrušení cestování v čase vůbec nezbude čas.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.