Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Chládek šlapal Dobešovi na paty – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

5

Červen 2015

Chládek šlapal Dobešovi na paty

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Prezident Miloš Zeman – stejně jako již dříve premiér Bohuslav Sobotka – prohlásil, že Marcel Chládek byl nejlepším ministrem školství za posledních deset let. Marcel je však na pásce až druhý za svým někdejším předchůdcem Josefem Dobešem. Toho totiž bývalý prezident Václav Klaus označil za vůbec nejlepšího ministra školství po listopadu 1989.

I když se nám některé zlovolné elementy především z pochybného okruhu pražské lumpen kavárny ironicky domnívají, že ještě lepšími ministry školství než Chládek s Dobešem byli Zdeněk Nejedlý a Emanuel Moravec, neměli bychom na tuto lacinou rétoriku přistoupit. Jak Dobeš, tak Chládek na ministerstvo školství vtrhli s ušlechtilými idejemi sociálního inženýrství, za což jim právem náleží vřelé díky.

Stejně jako na Josefovi, také na Marcelovi byl nejcennější právě jeho kolektivistický náhled na vzdělání. I Marie Terezie by nepochybně zajásala nad systémem jednotných testů, trestů, pečlivého třídění mas žactva, nalinkování školní éry od prvního vysvědčení až do nástupu do zaměstnání. Přesně takhle to má být, a basta, protože takhle to vtloukli Marcelovi do hlavy ve vojenské akademii.

Dnes už si málokdo vzpomene na to, jak oddaného spolupracovníka měl David Rath v Chládkovi, když se ještě vyhříval na hejtmanském sluníčku. Je přitom docela dobře možné, že právě tehdy Marcel dospěl natolik, že – po vzoru nedostižného Davida – začal razantně jednat nejen s oponenty, ale rovněž s podřízenými. Marcel se sice dnes nechce k panu Rathovi znát, ale i Chládkovou školou dítě povinné ví, že jablko nepadá daleko od stromu.

Premiér, předseda ČSSD a technolog politické moci Bohuslav Sobotka si byl při sestavování své vlády plně vědom Marcelových kvalit, a proto mu poskytl šanci vyniknout na celostátní úrovni. Že se to nakonec všechno nějak podivně zvrtlo, je opravdu škoda. Náskok premianta Dobeše se začínal povážlivě ztenčovat a nadějný Chládek na něj v poslední době zle dotíral.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.