Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Co donutí českého politika k rezignaci? – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

24

Červen 2016

Co donutí českého politika k rezignaci?

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Události kolem Brexitu znovu potvrdily známou skutečnost, že rozdíl mezi civilizací a Českou republikou je nikoli obrovský, nýbrž mezigalaktický. Premiér David Cameron brzy po vyhlášení výsledku britského referenda oznámil rezignaci. Učinil tak kvůli „pouhé“ politické odpovědnosti.

V ČR máme za ministra financí bývalého ne-práskače StB reálně podezřelého z dotačních podvodů, premiéra, který prokazatelně zneužil poslanecké náhrady k nákupu svého bytu, zákonodárce, kteří cíleně a bez jakýchkoli pochybností likvidují drobné živnostníky a bezostyšně se vlamují občanům do soukromí (mnohdy navíc pravděpodobně za hranicí ústavnosti; což se ještě uvidí v nálezech Ústavního soudu), kvůli politickým zájmům rozvrácenou policii – a nikdo se ze svých křesílek nepakuje.

Ještě smutnější je, že podle zpráv těmto gaunerům výrazněji neklesají volební preference. Přesto však, zdá se, existuje záblesk světla na konci tunelu: pokud jsou tyto volební průzkumy ve skutečných volbách stejně tak relevantní jako zběsilé mediální masáže ze strany odpůrců Brexitu před britským referendem, tato nešťastná země má stále ještě určitou naději.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.