Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
V ČSSD se nepředřou, ale mluvit o práci umějí krásně – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Sobota

26

Duben 2014

V ČSSD se nepředřou, ale mluvit o práci umějí krásně

Napsal , v rubrice KOMUNÁL

Čeští europoslanci zvolení za ČSSD patřili v tomto volebním období, které zanedlouho skončí, k nejméně aktivním. Vyplývá to ze studie, kterou veřejnosti předložila renomovaná nadace Open Society Fund.

Výraz „nejméně aktivní“ je hezký eufemismus pro lenost. Voliči jsou právem pobouřeni – přece své zástupce do europarlamentu vyslali za prací, nikoli kvůli požitkům. Kdo si však dá tu práci a sleduje aktivity zastupitelů zvolených za ČSSD v pražské komunální sféře, toho nemohou výkony sociálnědemokratických europoslanců překvapit. Know-how mají „socani“ zřejmě podobné, bez ohledu na to, v jakém voleném sboru jsou momentálně angažováni.

Zastupitelé největší levicové strany v pražském komunálu připomínají tasemnice: vinou neexistence většinového volebního systému parazitují na veřejných penězích v jakékoli koalici na jakékoli radnici; vetřou se všude, kde jim to dovolí nebo kde bez nich nelze sestavit většinu v zastupitelstvu. Poté si přes tři roky na voliče téměř nevzpomenou, načež se několik měsíců před komunálními volbami probudí ze zimního spánku a začnou řádit – kradou mediálně atraktivní témata svým kolegům z jiných stran, podlézají voličům neuvěřitelnými projekty a vůbec dělají vše možné pro co nejlepší volební výsledek.

Nebylo by špatné, kdyby si nadace Open Society Fund po „socanech“ v europarlamentu důkladně posvítila právě také na volené zástupce za ČSSD a jejich činnost v Praze a ve velkých městských částech metropole. Pak by se voliči mohli seznámit s faktem, že je v sociálnědemokratickém triku zastupují například také bývalý vekslák (jehož zajímají jen peníze a požitky, i když se umí na veřejnosti tvářit jako obětavý milius), někdejší bolševický prokurátor (který při jednáních zastupitelstva exhibuje jako nelítostný obhájce práv obyvatel, přičemž drtivou většinu svého času věnuje pouze domlouvání skrytých kšeftů s kýmkoli včetně „konstruktivní“ opozice) či mladá přemotivovaná slečinka bez jakýchkoli životních zkušeností, ale s o to větším apetitem po moci a vlivu.

Na práci nesáhnou, ale mluvit o ní umějí jako málokdo.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.