Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
ČSSD si hloubí hrob bagrem – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Sobota

22

Duben 2017

ČSSD si hloubí hrob bagrem

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Velké veselí vzbudila na sociálních sítích a v debatách pod příslušnými články zpráva, že v Libereckém kraji povede oranžovou kandidátku do sněmovních voleb Michaela Marksová-Tominová a že ve středních Čechách bude volební dvojkou Kateřina Valachová. Pokud jsou zmíněné ohlasy reprezentativním vzorkem voličských názorů, socani v těchto krajích nemusejí vůbec kandidovat – volit je budou snad jen spoluobčané po nepříliš zdařilé lobotomii.

Valachová se v poslední době objevuje v řadě médií – na autora tohoto textu dokonce vyskočila ze stránek deníku Sport. Dvoustránkový rozhovor, který byl místy veden poněkud devótně, nijak nevybočoval z myšlenkových schémat Valachové: centralizace, nějaký registr sportovců, chyběl už jen okřídlený blábol o tom, že sport je tou nejlepší prevencí drogových experimentů (z tohoto klišé vždy šílí adiktologové).

Zatímco Valachová jde do volebního klání – navzdory zdrcující kritice svých nápadů, tedy inkluze, pamlskové vyhlášky a dalších výplodů socialistického poblouznění – překvapivě dosti sebevědomě, Míša Marksová-Tominová je v poslední době jakási posmutnělá. Nedávno sice díky velkodušnému sponzorství svého tatínka (pan Tomin sype peníze do moravské oranžády) ustála hrozbu odvolání z vlády kvůli neschopnosti, ale zdá se, že si – na rozdíl od Valachové – uvědomuje závažnost situace. Socani jdou ke dnu a jména obou žen v popředí krajských kandidátek jsou spíše pěkně velkými buližníky nežli záchrannými kruhy.

Až se z toho svírá srdce: paní Michaela po volbách nejenže pravděpodobně přijde – přinejmenším z pozice ministryně – o své proslavené neabstinenční dýchánky, například s ombudsmankou Annou Šabatovou či Zdeňkem Kapitánem (to je ten chlapík z Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí, který tak báječně odmakal kauzu ukradených synů paní Michalákové), ale vypadá to, že – pokud opět neskončí někde v neziskovém sektoru – bude muset nejen na alkohol vydělávat vlastní prací. Brrr! Věru, ošklivá představa!

Zdá se, že ANO může nasadit do přímého střetu proti některé z obou zmíněných dam klidně i takovou Veroniku Žilkovou. Liberecko a střední Čechy aneb Proč si kopat hrob lopatou, když na to můžu vzít bagr?

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.