Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

11

Říjen 2016

ČSSD tančí kolem pokladu

Napsal , v rubrice KOMUNÁL

Je to příběh jako z pohádky, ale zatím bez šťastného konce: bagrista sice našel před dvěma lety na okraji Prahy poklad v hodnotě dvou milionů korun, ale na nálezné si i po tak dlouhé době musí nechat zajít chuť. V pražské radě se totiž ozvali známí arbitři přes morálku, právo a pořádek – členové ČSSD – s tím, že o nálezné se hlásí spolu s bagristou ještě další tři lidé, což je prý mnoho.

Socani v Praze jsou již notoricky známí tím, že poklad (účast ve vládní koalici) se s urputnou snahou snaží vydolovat po každých komunálních volbách na všech pražských radnicích, od nejmenší městské části po magistrát. Naneštěstí taky v Praze se vyskytují slabomyslní jedinci, jimž stačí k iluzi spokojeného života, že se jim místní socani licoměrně vemlouvají do přízně, zvou je na bezplatné jízdy parníkem po Vltavě, ládují do nich zdarma chlebíčky apod. Pražští členové ČSSD sice s tímto programovým vehiklem nemají šanci vyhrát v hlavním městě volby, ale chladnokrevná vypočítavost spojená s podbízením jim zatím vždy nějaké to procento hlasů přinesla. Díky tomu opět drancují město v radách městských částí a rovněž zásluhou politického přeběhlictví také na magistrátu – a rozhodují o výplatě nálezného pro objevitele zmíněného pokladu.

Nálezci, kteří se o poklad hlásí, mají tři možnosti, jak se k nárokovaným penězům navzdory socanské obstrukci dostat: domáhat se jí u soudu, nebo apelovat na nezištnost radních zvolených za ČSSD nějakou pohnutou suplikou, třeba takto:

„Oranžová blahorodí, my víme, že neberete úplatky a nepřihráváte kšefty svým kamarádům, že žijete skromně, že jste majetky neodpovídající vašim příjmům získali prostřednictvím dědictví, darů nebo našli jako my na louce a že jste opravdu hodní, vysoce charakterní lidé. A právě proto si dovolujeme apelovat na vaši lidskost: vydejte nám naše penízky.“

Třetí možnost by byla naváděním k trestnému činu korupce, ale ta pražským socanům vůbec nic neříká, takže je to poněkud irelevantní.

17%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.