Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Cyklistické Česko – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

29

Srpen 2016

Cyklistické Česko

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Že jsou Češi národem cyklistů, je známá věc. Totéž ovšem hojně provozují taky v mezilidských vztazích. Jak se to o někom říká? Nahoru se hrbí, dolů mohutně šlape.

Tak třeba Andrej Babiš (je sice původem Slovák, avšak nejen díky nabytému občanství, ale také díky všem šílenostem, jimiž nás zásobuje, přičemž většina národa tomu nadšeně hýká, jej, myslím, už můžeme považovat opravdu za svého). Tento zachránce tuzemských podnikatelských mravů se čertí, kdykoli s ním někdo nesouhlasí. Podle ohlasů lidí, kteří s ním přišli do styku, své okolí bere jako pouhý nástroj pro vlastní cíle. Když vás potřebuje, pohladí. Pokud ne, odkopne. A jestli máte dokonce jiný názor? Tak to máte smůlu, jste nepřítel.

Andrej má však ještě jednu tvář. Tu nicméně vidí pouze ti, kteří jsou mocensky v žebříčku nad ním – a to nejen po formální stránce, jako je legrační Bohuslav Sobotka, ale skutečně. Tato tvář je devótní, plná úcty a respektu. V poslední době ji mohl vidět například čínský prezident Si Ťin-pching při své návštěvě Prahy, Babišovu pokoru – alespoň pro objektivy – mohla spatřit i Angela Merkelová.

Když si porovnáme úhlem takového pohledu prezidenty České republiky, jasně nejlépe z toho vychází – nej(s)prostší lidové vrstvy, jež jej nenávidí, prominou – Václav Havel. Zdravil jako první, neměl problém si popovídat s vrátným či uklízečkou. Byl vždy lidský.

To Václav Klaus byl jiná káva. Proslulé jsou kupříkladu jeho scénky, kdy ještě jako předseda ODS zastavoval v útrobách sídla strany nešťastníky z řad zaměstnanců a různých pomocníků, ptal se jich, kdo jsou, a nařizoval jim, aby se tu nechali ostříhat, tu si koupili jinou košili apod.

No, a Miloš Zeman. Tento miláček ulice to má evidentně rozdané tak, že podle svého uvážení či momentální nálady přiděluje bonmoty, nebo urážky. Nikdo si nemůže být jist momentální monarchovou přízní, či klatbou.

Jen si to přiznejme, přátelé: kdo z nás jako první pozdraví člověka, který je pro nás pouhou stafáží v naší „velké“ kariéře? Kolik z nás se ke svému okolí chová stejně jako Babiš? Podle toho, co kolem sebe vidím, jsou mnozí spíše zdatnými cyklisty než osobnostmi, které by měl někdo v okolí opravdu rád.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.