Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Debil s „dredamy“ je slušný chlap – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

24

Říjen 2017

Debil s „dredamy“ je slušný chlap

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Vrchní bukanýr – tedy šéf Pirátů Ivan Bartoš – mě nezná, ale já jeho ano. Před několika lety do mě vrazil v jednom baru. Ke cti mu nutno přičíst, že se hned omluvil.

Muž tento vůbec působí slušně. Další důkaz mi poskytl onoho večera ještě jednou, když se bavil se svými druhy, kteří vyzvídali jeho strategii pro jakési vyjednávání před tehdejšími komunálními volbami v Praze. Dodnes si pamatuji, jak řekl: „Zítra mám sraz s paní X. Uvidíme, co chce.“ Chápete? V neformálním prostředí jednoho karlínského baru, mezi svými – každý druhý chlap by řekl: „Zítra mám sraz s X.“ Ale Bartoš i v takto uvolněné atmosféře o X. mluvil jako o paní, přestože jde o osobu, která si kvůli formě svého dřívějšího politického angažmá příliš úcty nezaslouží.

Nevím, jak to mají Piráti mezi sebou s oslovováním, ale asi to bude „piráte“. Přesně takhle se mnou totiž tehdy navázal dialog jeden z Bartošových kumpánů. Žádné „příteli“ jako u ČSSD (teď po volbách tam asi mají vyloženě přátelskou atmosféru), ani „bratře“ jako u lidovců (tamní sliz zřejmě bude ještě výživnější než u oranžových). Piráti se, na rozdíl od zasloužilých straníků ve výše uvedených stranách, nepřetvařují; co na srdci, to na jazyku, jak se říká.

Ovšem pozor, v tom podle mého názoru taky spočívá hlavní zádrhel. Celý ten bar plný Pirátů na mě tehdy působil podobně jako kdysi Zelení pod vedením Martina Bursíka: za uvážlivým člověkem parta dobrodruhů a idealistů.

Je ovšem pravda, že v Pirátské straně jsou i další osobnosti, které mohou Bartošovi kvalifikovaně krýt záda v džungli vrcholné politiky. Například takový Jakub Michálek – čerstvý šéf pirátského klubu v nové Sněmovně – má za sebou již několik let komunálních bitev na pražském magistrátu, a to zejména s humusem ČSSD v čele s nechvalně proslulým Karlem Březinou.

Záměrně zde nepíši o programu Pirátů, protože ten rozhodně není bez chybičky. Mám na mysli „obyčejnou“ lidskou slušnost a poctivé úmysly. Proto je nejen úsměvné, ale i nechutné, když typický volič Babiše nebo Okamury – zřejmě se vzorně načesanou přehazovačkou, ve dva dny nošené košili a v kaťatech z tržnice – na sociálních sítích píše, že „ta banda smažek by měla vismahnout do prdele a ten debil s dredamy by si mněl aspoň umejt hlavu!“

 

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.