Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Demokracie do Macochy – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

28

Únor 2017

Demokracie do Macochy

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Je to natolik do očí bijící, že si toho snad musí všimnout i ten nejtupější volič některé ze stran současné vládní koalice: řeč je o zjevném kontrastu mezi kolovrátkovými sebechvalnými plky z úst ministrů, že tato vláda je báječná, skvělá a úspěšná, a obavami odborníků – ty ve vládě místo aktuálních kousků naneštěstí nemáme.

Vypadá to, že především sociálním demokratům jejich noví američtí poradci nakukali, že když budou pořád dokola opakovat, jak skvěle vládnou, veřejnost tomu nakonec opravdu uvěří. V poslední době těmito ódami hýří zejména ministryně Michaela Marksová-Tominová, která ve vládě na setrvačník dojíždí svoji životní jízdu.

Řeči o ekonomickém růstu si, nemilá vládo, strč za klobouk. Nehodlám se zde pouštět do polemiky, jestli je tento růst plodem práce pravicových vlád, či pouze výsledkem příznivého hospodářského cyklu. Zato bych rád připomněl, že ve vládě sedí člověk – Andrej Babiš –, který tuto zemi dobývá jako středověký nájezdník.

Po nedávném sněmu ANO a tom, co během něj zaznělo, se ozývají s obavami o osud tuzemské demokracie dokonce už i ústavní právníci, kteří jinak většinou velmi opatrně volí slova. Co na to Sobotka, Bělobrádek, Valachová, Jurečka a další, kteří umožňují Babišovi i nadále drasticky rozšiřovat formální i neformální moc? Vůbec nic, dovládnou to společně. Jestli vůbec někdy měli odvahu postavit se predátorovi, dnes už ji definitivně ztratili.

Když už jste tedy vinou své hrabivosti, nekompetentnosti a politikaření pomohli stvořit monstrum a demokracii v této zemi dovedli na okraj propasti, alespoň v televizi nevypínejte hruď, že jste někde někomu přidali pár stovek.

20%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.