Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Dopis Ježíškovi aneb Malá Česká republika (ta zemička, co je vedle Německa) očima nadmíru inteligentní sedmileté holčičky – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

22

Prosinec 2014

Dopis Ježíškovi aneb Malá Česká republika (ta zemička, co je vedle Německa) očima nadmíru inteligentní sedmileté holčičky

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Milý Ježíšku, píšu Ti z České republiky, což je – jak asi víš – malý vnitrozemský stát vedle Německa (to už určitě znáš). Chápu, že Ti teď před Vánoci chodí dopisy od dětí z celého světa, takže nevím, jestli si najdeš čas i na přečtení toho mého. Jestli se Ti to ale povede, budu moc ráda.

Letos od Tebe nechci cvičebnici anglické gramatiky jako loni, ani zábavnou matematiku jako předloni. Ráda bych, kdybys místo toho dal do pořádku naši Českou republiku (tu, jak je vedle Německa – ale to už jsem myslím psala). Dospěláci se sice pořád někde hádají o politice, tatínek skoro o všech našich politicích říká, že tam jsou, jelikož jinde by se tak dobře neuživili, avšak já bych potřebovala, abys mi pomohl s konkrétními věcmi.

Když jsem byla ještě opravdu prťavá holka, chodila jsem do lesní školky. Teď tam chodí můj mladší bráška. Jenže to vypadá, že nám ji zavřou, jelikož politici nějak změnili zákon nebo co. Maminka se minule hádala s tatínkem; říkala, že kvůli tomu novému zákonu lesní školky nebudou muset skončit, že to prý v televizi tvrdila buď paní ministryně Marksová nebo paní ministryně Tominová. Tatínek se ale na maminku převelice rozčílil a křičel, že koalice lidového dobra ČSSD – ANO – KDU-ČSL lesní školky tímhle zákonem definitivně zabila a že sociálním inženýrům, kteří nařizují mít dětské umyvadlo padesát centimetrů nad zemí, může věřit jenom osoba mdlého rozumu. Tomu jsem moc nerozuměla, ale pochopila jsem, že bráška už asi do lesní školky moct chodit nebude. Mohl bys, prosím, nějak zařídit, aby lesní školky nezanikly?

Pak jsem Tě taky chtěla poprosit, jestli bys nepomohl mé kamarádce, která bydlí ve Vrběticích. To je taková vesnička u nás v malé České republice (jak je hned vedle Německa) a tam mají muniční sklad. Pořád jim to tam nějak bouchá, kamarádka ani nemůže jít si ven hrát. Minule mi telefonovala, že se její maminka bojí, že by jí mohla nějaká šílená šupa utrhnout ručičku, nožičku nebo snad dokonce hlavičku. Prý se tam byli podívat pan ministr Chovanec a pan ministr Stropnický a říkali, že se to všechno vyřeší. Jedna paní jim tam vynadala, že politici a úředníci v naší malé České republice (vedle Německa) pořád vymýšlejí nějaká nová nařízení a nesmysly, čímž omezují svobodu lidí, ale nejsou schopni zajistit, aby se maminky nebály pouštět děti ven do lesa nebo na louku. Ježíšku, nemohl bys tohle taky PROSTĚ zařídit?

Chodím do školy na první stupeň. Maminka s tatínkem mě chtěli na druhém stupni učit netradičně – že by se jako dala dohromady parta maminek a učitelek a založili by nějakou školu, kde by se učilo úplně jinak než v normální škole. Děti by si hodně hrály, chodily by na exkurze, a vůbec by nemusely sedět v lavici. Další pan ministr, jakýsi pan Chládek, ale vyučování na druhém, stupni mimo klasickou školu zrušil – děti prý potřebují řád a něco, čemu se myslím říká sociální vazby. Nevím, co to je, ale u nás na okraji města, jak bydlíme na sídlišti, je velikánská škola a tam je prý hodně takového toho, jak se to jmenuje podobně jako japonský vlak Šinkanzen. Tak třeba to tam tak špatné nebude… Přesto bych Tě, milý Ježíšku, ráda poprosila, jestli bys nám navrátil i to, co zrušil pan ministr Chládek – to kvůli mamince, aby nebyla smutná.

Poslední moje prosba se týká mého tatínka. On podniká, ale není to veliký pán jako pan ministr Babiš. Jenom má společně s jedním kamarádem firmu. Tatínek často nadává, že se mu v naší malé České republice (na východ od ráje) pořád mění věci kolem nějakého poplatku, který se jmenuje DPH. Minule se tatínek opravdu hodně rozčílil a říkal, že politici zákony o tomhle poplatku zase schvalují na konec roku a že prý v téhle zemi nejde podnikat. Ježíšku, prosím, mohl bys pomoct také mému tatínkovi?

Minule v noci jsem se probudila a slyšela jsem, jak se maminka s tatínkem o něčem dohadují. Když jsem chvíli poslouchala, pochopila jsem, že se baví o tom, jestli by nebylo lepší se z téhle naší vlasti odstěhovat. Tatínek prohlásil, že už nebude dojná kráva a rukojmí neschopných politiků a že by se chtěl přestěhovat do nějaké normální země. Maminka pak něco říkala, že by se jí líbilo v Norsku, jenže nevím, jak se nakonec domluvili, poněvadž jsem mezitím znovu usnula.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.