Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Drama v samoobsluze – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

8

Duben 2014

Drama v samoobsluze

Napsal , v rubrice KOMUNÁL

Situace v malé samoobsluze, osm hodin ráno. Strážník městské policie s rozvážností hraničící s klinickou smrtí ukládá do malé tašky rohlíky, kelímek s  vlašákem, nějaké oplatky a nápoj kolového typu.

„Mohl byste se, prosím, trochu posunout?“ ptá se zákazník, který stál ve frontě u pokladny za ramenem zákona a jehož peníze se již také přestěhovaly do útrob pokladny.

Reakce strážníka nulová. Ve vrcholném soustředění právě dohotovil uložení svého nákupu a ještě pečlivě kontroluje, jestli náhodou něco nezapomněl.

„Pane Bonde, mohl byste, prosím, už popojít, abych si mohl vzít svůj nákup?“

Ani humor – sarkasmus – hrubá urážka Jamese Bonda (nehodící se škrtněte) nepomáhá vyloudit na strážníkově tváři jakoukoli reakci. Náročná obchodní transakce je však evidentně dokončena také z jeho strany, tudíž konečně nastává fáze přesunu do služebního vozidla, které stojí před vchodem do samoobsluhy.

Nezaujatý divák odchází přemítaje, že v teritoriu, kde působí tento dobrý muž, nesmí nikdy spáchat ani ten nejmenší přestupek, jelikož by při jeho projednávání mohl dostat infarkt…

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

2 komentáře

  1. Alena
  2. Petr Bidlo

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.