Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

26

Srpen 2016

Frau Merkel, toaleta je tady

Napsal , v rubrice SVĚT

Když člověk poslouchá aktuální vyjádření tuzemských politických celebrit, neunikne mu, že novým fetišem jednotné politiky EU se čím dál více stává společná evropská armáda. Celé to však působí, jako když pejsek s kočičkou vařili svůj proslavený dort. 

Jasně, na papíře to vypadá báječně: vezmu britské vojáky (jen tak na okraj, co teď po Brexitu?), promíchám je s francouzskými – mimochodem, podle analýzy NATO jde o jediné dvě opravdu bojeschopné armády v Evropě – , načež do toho přimíchám trochu toho Bundeswehru, okořením Italy (jak tomu bylo vždy v historii globálního válečnictví) a pak to celé podám evropskému světoobčanovi na tácku s kyselou okurkou.

Není žádným překvapením, že Bohoušek alias Slávek Sobotka, jemuž ještě teď usychají po návštěvě Angely Merkelové na pleši její výkaly, pištivou fistulí podpořil vznik společné evropské armády. Od tohoto kavárenského levičáka nelze očekávat nic smysluplnějšího. Pokud se však na celou problematiku podíváme optikou zdravého rozumu, nelze opomenout klasickou poučku, totiž, že sebesilnější řetěz je pouze tak silný, jak slabý je jeho nejslabší článek.

Pokud tedy vezmeme v potaz – podle výše uvedené oficiální analýzy NATO – aktuální bojeschopnost české armády, vychází nám, že by byla schopná ubránit několik okresů České republiky zhruba po dobu jednoho týdne. Což není mnoho, řečeno s klasikem Járou Cimrmanem. Bohouš jako smutná parodie na předsedu vlády suverénní země o tom buď neví, nebo to při svém blábolení pro idioty, kteří ho volí, ignoruje. Co je horší? Je to jedno: společná evropská armáda evidentně patří do palety žvástů těch, kteří buď z prostoty nebo spíše z vypočítavosti ignorují logické souvislosti.

Celé to poněkud zavání, avšak především vysílá jasný signál k veřejnosti: bere někdo v této zemi tragickou ČSSD v čele s momentálním klaunem vůbec vážně?

25%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.