Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Humle a vám podobní, dejte Kvitové pokoj! – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Sobota

12

Červenec 2014

Humle a vám podobní, dejte Kvitové pokoj!

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Kauza daní Petry Kvitové utěšeně bobtná, přičemž z ní už dávno není otázka finanční, nýbrž politická. Na příběhu veleúspěšné tenistky lze totiž pěkně názorně ukázat zhovadilost uvažování socialistů, kteří vysokými daněmi trestají úspěšné.

Petra Kvitová si dovolila dost: není ochotná dotovat ze svých poctivě vydělaných peněz chod státu, kde je naopak zavedeným receptem na pohodlný život rozkrádání veřejných financí. Podobné příběhy se přitom odehrávají i jinde: není to zase tak dlouho, co Gérard Depardieu oznámil, že přestává být dojnou krávou rozmařilé Francie a jde platit daně jinam.

Bývalý policista a někdejší mediální miláček TV Nova Stanislav Huml má nicméně jasno: Kvitová se dokonce měla dopustit daňového podvodu. A Humlův bonbónek navíc: lidé, kteří se přihlásí k trvalému pobytu v jiném státě, by měli přijít o své občanství.

Zajímavostí celé kauzy je další, méně viditelný rozměr: Kvitová je produktem tenisové školy pod vedením Miroslava Černoška, onoho mága, který pro svoji tenisovou fabriku v Prostějově každoročně získává bezprecedentní finanční a politickou podporu od státu i komunálu, bez ohledu na momentální konstelaci. V televizi pak můžeme vidět úžasné ceremoniály, kdy se předávání cen za vítězství v nejvýznamnějším tuzemském challengeru mění v těžce skousnutelnou show prezidenta Českého tenisového svazu inženýra Iva Kaderky, kandidáta věd (ano, tak to opravdu oficiálně říkají na mikrofon) a zmíněného Černoška. Vítěz pochopitelně oběma démonům českého tenisu vždy pokorně poděkuje, neboť jinak to prostě nejde a bez nich by si na domácí půdě ani neškrtl.

Jestli je „útěk“ Petry Kvitové do Monaka jejím prvním krokem k rozvázání vazeb s českým socialismem na poli daní i tenisu, pak nezbývá, než jí jen gratulovat.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

1 Komentář

  1. Petr Bidlo

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.