Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

6

Září 2016

Jak ČSSD v Praze omezuje provoz segwayů

Napsal , v rubrice KOMUNÁL

Že členové ČSSD v Praze ostošest kradou, se ví dávno a jaksi to stále nedochází pouze těm omezencům, kteří neuvěřitelnou partičku kolem Karla Březiny pořád volí. Že ale socani kromě veřejných rozpočtů vykrádají i nápady a projekty jiných, to už je trochu moc.

Tak třeba Petr Dolínek. To je takový ten mládenec, který má v Praze na starosti dopravu. Když se lámala krize kolem vnitrostranického puče proti Bohuslavu Sobotkovi, byl zelený strachy, na kterou stranu se přiklonit, aby náhodou neudělal chybu a nepřišel o stranické korýtko. Nakonec spočinul na té správné straně a dnes v Praze řídí dopravu, přestože kvalifikačně je k tomu předurčen asi tak jako pytlák k ochraně lesa.

Dolínek nedávno s velkou slávou prezentoval záměr omezit provoz segwayů v centru Prahy, tedy opatření, po kterém byla skutečně velká společenská poptávka. Byl natolik laskav, že tu a tam utrousil i nějaké to slovo o Praze 1, kde myšlenka na omezení provozu těchto vozítek vznikla. Tím ovšem ochota pana radního podělit se o zásluhy skončila. Že by třeba pozval na společnou tiskovou konferenci ty, kteří v Praze 1 celý proces oddřeli, velmi dlouho přesvědčovali ministerstvo dopravy, že zákon by měl obcím umožnit omezení provozu segwayů po vzoru civilizovaných zemí, jelikož hrozí úrazy chodců? Ale ne, to byste toho od socana chtěli moc!

Leckterý zcyničtělý Pražan si možná řekne, vždyť je to všechno jedno – hlavně, že segwaye už nejezdí po chodnících v centru a nemasakrují kolemjdoucí. Pražští radní přece již schválili příslušnou vyhlášku. Ouha, jenže tato vozítka tam stále jezdí! Důvod? Prý se čeká na to, až budou vyrobeny dopravní značky, které pohyb segwayů zakáží. Teprve pak – což bude nejdřív asi až na konci září – budou strážníci moci rozdávat pokuty.

Člověk nemusí být zrovna Einsteinem (ostatně není jím ani žádný pražský socan – mezi pražskými radními je dokonce jeden, který nedostudoval střední školu; skutečně, v určitém civilizačním okruhu stačí na funkci radního, že jste bývalým vekslákem s dobrými kontakty a členstvím v ČSSD), aby pochopil, proč dopravní značky chybí. Existují dvě možnosti, jak to vysvětlit: buď jsou ve vedení Prahy takoví amatéři, že nedokáží zkoordinovat přijetí vyhlášky omezující provoz segwayů a výrobu značek s příslušným zákazem, nebo jim někdo namastil kapsy, aby segwaye ještě mohly v poklidu dojezdit letošní turistickou sezonu (zahraniční turisté tvoří převážnou klientelu těchto vozítek).

Jestli je správně první, či druhá varianta, nechť laskavý čtenář posoudí sám. Jedno je však jisté: mít socany v jakékoli koalici, to je jako chov divokého dobytka. Nikdy nevíte, co kde zvořou.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.