Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Jaromír Nohavica tančí s fanoušky z ODS Euročardáš – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

19

Květen 2014

Jaromír Nohavica tančí s fanoušky z ODS Euročardáš

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Jaromír Nohavica povolil ODS použít v kampani před nadcházejícími volbami do europarlamentu svou několik let starou píseň Euročardáš, která je vším možným, jen ne oslavou společné evropské měny. Občanským demokratům píseň konvenuje, jelikož euro evidentně považují za pekelníkův nástroj nebo něco podobného.

Pan Nohavica je znám coby ostravský patriot. Ostrava – jakkoli to zní některým pražským omezencům divně – se nenachází v Polsku, nýbrž v českém Moravskoslezském kraji. Tento kraj od roku 2007 proinvestoval z dotací z Evropské unie zhruba 12 miliard korun, přičemž do roku 2015 zbývá proplatit dalších 8 miliard. Díky dotacím se opravují krajské silnice, ve městech regionu nakupují nové tramvaje, podporují sportovní projekty apod.

Občanští demokraté a pan Nohavica uvedená fakta asi nevidí. Nebo jim ještě nikdo nevysvětlil, že když se někde něco společného dělí, je třeba přijmout i společné nástroje, nejen hodnoty.

A že většina tuzemských podnikatelů už dlouho zoufale volá po zavedení eura také v ČR, to je zřejmě úplně pod rozlišovací schopnosti nadšených tanečníků Euročardáše…

50%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.