Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Kdo nechce flintu, bude razítkovat – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

23

Duben 2015

Kdo nechce flintu, bude razítkovat

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Značnou pozornost vzbudila informace, k níž se reportéři webu Ex post info dostali navzdory téměř dokonalé konspirační kamufláži bývalého obchodníka se zeleninou a nábytkem, toho času ministra vnitra Milana Chovance. Konání schůzky ve sklepě Západočeské univerzity, v kóji pro uhlí právnické fakulty, sice všichni zúčastnění nejprve popřeli, ale nakonec to byl sám Chovanec, kdo – v souladu se svým svědomím – ostatní udal. Díky jeho charakterní povaze tak víme, co nás čeká.

Přítel Sobotka, bratr Bělobrádek a občan Babiš se mezi potkany a briketami domluvili na tom, že povinné odvody do vojska budou mít další rozměr. Kdo nebude způsobilý tahat flintičku nebo připravovanou hru na armádu odmítne, bude automaticky odveden jako úředník v záloze. Má to svou logiku – jak známo, úředníků je v této zemi pramálo, a kdo to má všechno stíhat, že.

„Zavádíme spoustu registrů, od učitelů až po takové ty lehkoživky, jako jsou hráči pokeru, burzovní spekulanti, sázkaři a podobně. Na to všechno potřebujeme hodně nových úředníků,“ řekl po prozrazení utajené schůzky ministerský předseda, který je na rozdíl od všelijakých vyžírků vzorem píle a spořivosti (během krátké doby si našetřil i na byt, šikula, a ani to moc nebolelo).

Zatím jen vicepremiér Andrej Babiš svého vládního „šéfa“ doplnil, že rovněž systém registračních pokladen, které se chystá zavést, vyžaduje kvalifikovaný personál. „Věřím jen sám sobě, trochu Faltýnkovi a pak taky nadřízené z minulosti, té Bartheldyové. Potřebuju tedy spoustu nového masa, které si sám vychovám,“ sdělil médiím Babiš.

Jediným z účastníků schůzky, který se nechtěl s novináři bavit, byl Pavel Bělobrádek. Jeho velký kamarád Marian Jurečka se sice nabízel, že všechno poví za něj, ale ostatní lidovci spustili křik, že sviňárny lidovci dělají vždycky všem ostatním, nikdy ne sobě navzájem, a proto i on nakonec zachoval temné stranické mlčení.

Rozhovořila se však opozice. Podle Miroslava Kalouska z TOP 09 by nebylo od věci zavést také registr těch, kteří v poslední době hlasují pro všechny podobné zhovadilosti z koaliční dílny, přičemž hned navrhl i název registru: Orwellovští fízlové. Šéf ODS Petr Fiala však vzápětí uvedl, že je nutné za všech okolností vystupovat korektně, a proto byl byl lepší poněkud akademičtější název: Registr těch, jimž vrátíme někdy kolem roku 2025 hanebné volební porážky.

Voliči – na rozdíl od opozice – ovšem přijímají novinku o odvodech úředníků i se všemi konsekvencemi vesměs pozitivně. „Za bolševika nebyl hajzl-, pardon, toaletní papír, ale všechno to bylo tak nějak jednodušší. Mně víc úředníků rozhodně nevadí, zvlášť když mi zajistí lepší péči státu a došlápnou si na tu podnikatelskou verbež, která tady jenom krade,“ prohlásil nebojácně přímo do kamery volič Láďa z Karviné, i když si před natáčením raději nasadil kulicha a sluneční brýle.

Podle společného prohlášení koalice jsou pak odvody budoucích úředníků hotovým dobrem. „Mladý člověk se již v brzkém věku naučí sounáležitosti s ostatními a vlasteneckému cítění. Nejdříve ho odvedeme do armády nebo k úředníkům, načež bude on nám na oplátku celý život odvádět pořádné daně, abychom to všechno uživili,“ nastínil budoucnost celkem výstižně premiér Sobotka.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

1 Komentář

  1. Lucka Strnadová

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.