Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Když papír nehoří – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

12

Říjen 2017

Když papír nehoří

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Papír hoří. 1 + 1 = 2. Voda je chemická sloučenina vodíku a kyslíku. Vypadá to jasně a „neprůstřelně“? Ale kdepak! Představte si, že nějaký soud vynese verdikt, že papír nemůže hořet, 1 + 1 = 8 a voda je chemická sloučenina draslíku a fosforu. Moderátor večerních televizních zpráv pak bude muset na obrazovce říct, že „podle některých zdrojů papír hoří, ale soud dnes rozhodl, že to není pravda“.

Podobně to, přátelé, máme s tím proslaveným ne-agentstvím pana Babiše. No jasně, že byl tento chlapík podle „některých zdrojů“ a hlavně podle všech zákonů logiky agentem! Psal jsem to zde již několikrát, nicméně opakování je matkou moudrosti, takže ještě jednou: NIKDO z bývalého komunistického Československa nemohl legálně působit v cizině (natož v té „zlé“, kapitalistické), aniž by byl naprosto dokonale prověřen, prolustrován a zavázán ke spolupráci s bezpečnostními orgány. To jsou jasná fakta, která vyplývají nejen ze všech logických souvislostí tehdejší doby, ale také z přímých svědectví lidí, kteří v cizině tehdejší ČSSR oficiálně reprezentovali, a to i na mnohem nižších postech než Babiš. Navíc téměř každý takový pracovník byl samozřejmě automaticky v hledáčku příslušné tajné služby daného státu. Fakt si někdo myslí, že StB a další složky pouštěly lidi do této zpravodajské džungle jen tak, za úsměv a dobré slovo?

Tragické je, že tato fakta pochopitelně věděli i sociální demokraté a lidovci, kteří s ANO před čtyřmi lety uklohnili koaliční smlouvu. Touha po moci po letech abstinence byla u ČSSD a KDU-ČSL pochopitelně nesmírně veliká, ale Sobotkové, Jurečkové a další podobní nás mohli alespoň ušetřit maškarády, když říkali, že slovenský soud přece rozhodl, že Babiš nebyl agentem StB, tudíž vláda s ANO je v pořádku.

Teď – po oznámení verdiktu slovenského ústavního soudu, že Babišovu kauzu musí nižší soud opět projednat – titíž čeští politici vykládají, jak je případná další koalice s Babišem nepředstavitelná.

Skoro bych se ale vsadil, že za týden, po sněmovních volbách, se najde nemálo těch, kteří se přetrhnou, aby předsedovi vítězného hnutí mohli dělat v jeho vládě nedůstojný komparz. Papír už zase nebude hořet.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.