Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Když se zprávy mění v poker – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

9

Červen 2016

Když se zprávy mění v poker

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Kdo pozoruje mediální výstupy našich milovaných vůdců nad rámec první signální, ví své. Je to podobné jako v případě opilců – čím má člověk více promile (než dosáhne bodu zlomu, kdy je vše jedno), tím lépe se snaží artikulovat.

Když tedy Bohuslav Sobotka jakoby optimistickým tónem odsekává slova, přičemž je evidentně váží – což je v rozporu s jeho obvyklým monologovým průjmem –, situace je skutečně vážná. Podobně když Andrej Babiš hovoří do televize rádoby klidně a uvolněně, my citliví pozorovatelé víme, že se mu kvůli vrcholnému rozčilení aorta právě sráží v hokejový puk (Woody Allen laskavě promine ukradený příměr).

Je to opravdu lepší než nějaký šmírácký muzikál, který se vydává za umění. Prostě se jen u televizních zpráv pohodlně uvelebte v křesle, rozbalte si chipsy, otevřete lahev vína a kochejte se oním divadlem.

Mimochodem, v tu chvíli je to před kamerami ryzí poker – tedy hra, o níž tuzemští politici a soudci, na rozdíl od svých kolegů z civilizovaného světa, tvrdí, že je hazardem (nikoli dovednostní hrou), poněvadž prý máte v ruce nějaké karty, jež jste si sám nevybral.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.