Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Kobra jde po Sobotkovi, ten je v pasti – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Neděle

20

Březen 2016

Kobra jde po Sobotkovi, ten je v pasti

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Premiér Bohuslav Sobotka nepřekročil v Otázkách Václava Moravce svůj stín: vládnutí s ANO a KDU-ČSL je pro něj jediná reálná možnost správy Česka v příštích měsících. Pan premiér znovu ukázal, že je mistrem odsouvání problémů a potvrdil tak, že se nezměnil od dob, kdy si opatřoval bydlení – na byt si přímo nenakradl jako někteří jeho spolustraníci, ani si ho nenechal přidělit od některé z figur z řad ČSSD, které na pražských radnicích dlouhodobě drancují veřejné peníze a morálku; pan Sobotka si na byt prostě nenápadně našetřil, přičemž vítanou položkou byly i poslanecké náhrady.

Klíčová otázka zní, kam až lze odsunout výbuch tikající bomby v této vládní koalici. Jedno datum se přímo nabízí, a jsou to krajské volby. Možná však ještě dřív skončí některé z vyšetřování dotační šlamastyky kolem Čapího hnízda, jež vedou jak evropské orgány, tak čeští policisté. Výsledky detektivní práce by se dokonce mohly pěkně překrýt s volební kampaní před krajskými volbami.

Sobotka přitom ze svého úhlu pohledu logicky odmítá aktuálně nabídnutou toleranci menšinové vlády ČSSD – KDU-ČSL bez ANO od pravicových stran. Avšak nejde jen zdaleka o to, že toleranci menšinové vlády od Miroslava Kalouska by řada levicových blouznivců v ČSSD neskousla (například ministryně Marksová-Tominová by se, chuděrka, mohla ocitnout pod takovým stresem, že by třeba přestala chrlit jeden úžasný nápad za druhým, což by prakticky zastavilo život v této zemi). Babiše si totiž nelze opravdu rozzlobit.

Panu premiérovi vskutku není co závidět. Celý život se derete s vizáží šedivé myši nahoru, občas se odvážete při nějaké větší akci, jako je třeba odpouštění daní spřáteleným osobám, když jste ministrem financí, načež ve chvíli, kdy konečně dosáhnete kýžené mety (premiérského křesla), víte, že jste znovu malou myškou, kolem níž nemilosrdně krouží nelítostná kobra (naštěstí pro Sobotku jen s malým „k“). Pokud by byl Andrej Babiš odsunut do opozice, nepochybně by odhodil veškeré zábrany a ČSSD vyhlásil nemilosrdnou válku; ovšem kdyby jej skutečně obvinili kvůli kauze Čapí hnízdo (některé zdroje hovoří o tom, že mu hrozí až deset let natvrdo), asi by to pro socany znamenalo úplný armagedon. Babišovy archivy by se otevřely opravdu dokořán a Babišova média by byla objektivní asi jako Völkischer Beobachter. Po mně potopa, dámy a pánové!

Bohoušku, Bohoušku, kdybyste v mládí nechodil s pány na led, mohl jste dnes být úspěšným advokátem a třeba obhajovat horníky z OKD nebo nějak jinak opravdu pomáhat lidem. V roli politika nám vás byl čert dlužen.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.