Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Kulich na víkend – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

30

Říjen 2015

Kulich na víkend

Napsal , v rubrice KOMUNÁL

Jednání o nové podobě vedení Prahy trvalo velmi krátce. Když Trojkoalice opustila magistrátní dostaveníčko s ANO a ČSSD kvůli neúčasti primátorky Adriany Krnáčové (je nemocná), pražští socialisté a ANOisté neskrývali rozčarování: Trojkoalice prý ohrozila projednávání pražského rozpočtu na příští rok! Čas nemilosrdně kvapí a do konce roku musí být vše projednáno a schváleno.

Pomiňme skutečnost, že Praha má už s rozpočtovým provizoriem své zkušenosti a že v mnoha městských částech – jejichž rozpočty mohou být schváleny až po celoměstském – již se skřípěním zubů tuší, co je na počátku příštího roku čeká. Příběhově je mnohem zajímavější zápletka, která se tento víkend odehrává v motolské nemocnici.

Jak známo, ředitelem tohoto molochu je jistý Miloslav Ludvík – toho času rovněž pražský zastupitel. Málokdo si dnes již vzpomene na to, že tento dobrý muž byl před loňskými komunálními volbami kandidátem ČSSD na primátora. (Na úrovni celopražské kandidátky si „socani“ přece jen netroufli postavit do čela hlavní esa typu Karla Březiny – to by už ani jejich tradičně natvrdlí voliči nemuseli unést; proti tomu v městských částech se s tím nepárali a žádnou kamufláží se nezabývali – leckde v čele sociálnědemokratické kandidátky stáli lidé, kteří jsou už tak důkladně usazeni v korupčním rychlíku, že až vlak zastaví, nezbude jim nic jiného, než jen zírat, jak krátký sešup je z oblaku bakchanálií do poměrně prozaického vězení.)

Nicméně zpět k našemu příběhu: Adriana Krnáčová v reakci na odchod Trojkoalice z jednání o dalším vedení Prahy oznámila, že se do vyjednávacího týmu ANO vrátí co nejdříve. Tento víkend však musí strávit právě v motolské nemocnici. Její ředitel a současný pražský zastupitel Ludvík přitom před téměř pěti lety proslul videem, kde povyprávěl o systému kulichů, tedy prominentních pacientů.

Otázkou zůstává, co v nynější delikátní situaci, kdy mu v nemocnici leží kulich jako hrom, Ludvík učiní – jestli se o prominentního pacienta postará podle „kuliších“ standardů nebo zdali se na paní primátorku vykašle (Karel Březina s Radmilou Kleslovou v zádech by mohl eventuálně poradit) a nechá ji na pospas nějakému nevyspalému felčarovi, jenž aktuálně řeší hlavně to, kdy s tím tady praští a půjde pracovat do Německa za plat, který je pro tuto profesi běžný v civilizovaných zemích.

V motolské nemocnici se tak právě odehrává drama, které by nevymyslel William Shakespeare, ba dokonce ani Jaroslav Dietl. V předivu zápletek nemá nikdo nic jisté. Být členem Trojkoalice, raději bych se s kolegy střídal u nemocničního lůžka Adriany Krnáčové v režimu nepřetržité návštěvy nebo bych jí alespoň přidělil jako osobního bodyguarda Matěje Stropnického.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.