Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Lesní školky vychovávají nebezpečné lidi – individuality – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

30

Září 2014

Lesní školky vychovávají nebezpečné lidi – individuality

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Nadcházející komunální volby sice nebudou směrodatné pro strategické záležitosti týkající se celé země, ale kdyby v nich voliči levici pořádně vyprášili kožich, snad by se konečně elementy v této vládní koalici chytily za nos.

Je to tisíckrát opakovaný fakt a stále platí: ČSSD má s moderní levicí společného pramálo. Individualita jednotlivce je přinejmenším pro její ministry a poslance něčím zcela neznámým. Poslanci nedávno přehlasovali Senát a schválili zákon o takzvaných dětských skupinách. Tento zákon ve své podstatě likviduje provoz osvědčených lesních školek, kromě toho – jak upozornila organizace Člověk v tísni – bude pravděpodobně znamenat zánik i pro speciální předškolní kluby pro chudé. Člověk v tísni jich několik provozuje a ví tedy, o čem mluví. Jedna absurdita za všechny: umyvadlo musí být padesát centimetrů nad zemí, ani o centimetr níž, ani výš.

Jako výrok mimozemšťanky zní sdělení ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové, že nový zákon vlastně tak tvrdý nebude. Je to typická ukázka myšlení tuzemského socialisty – paní ministryně zřejmě spoléhá na osvědčenou levičáckou metodu výjimek; když bude dětskou skupinu provozovat někdo „správný“, nějak to asi půjde zaonačit, zákon nezákon… (Že ČSSD jde tímto zákonem – v případě nízkoprahových školek provozovaných Člověkem v tísni apod. – přímo proti chudým lidem, tedy svým voličům, je jen bonbónek navíc.)

Proč tuto pitomost nezablokovali koaliční partneři ČSSD – ANO a KDU-ČSL? Z novin se dozvídáme, že Andrej Babiš v předvolebním čase obráží mítinky, nenechá na „socanech“ nit suchou, ale když mohl se svými kolegy opravdu zarazit vyložený levičácký nesmysl, neudělal to.

V sousedním Německu lesní školky fungují naprosto standardně už třicet let. Vyrůstají v nich samostatné a nerozmazlené děti, které tak mají zdravý základ pro další rozvoj své individuality.

Což je v naprostém rozporu se zkostnatělým světem, který mají tolik rádi tuzemští socialisté.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.