Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Moravec a Chovanec – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

12

Listopad 2015

Moravec a Chovanec

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Když Emanuel Moravec obrátil kabát a z rozhodného obránce vlasti se stal vzorným lokajem německých okupantů, byl to pro jeho spoluobčany šok. Mnohý si pak ale řekl: „Když on, proč ne já?“ Totéž by se zřejmě opakovalo, kdyby se naplnily fantasmagorické představy současných tuzemských islamofobů – Karel Steigerwald ve svém komentáři v Reflexu velmi výstižně napsal, že Češi, kteří dnes dští síru na islámskou imigrační krizi, by se v případě ovládnutí ČR islámem jako první hrnuli do mešit, stejně jako se kdysi hrnuli do KSČ.

Žádná „invaze barbarů“ a nastolování pobočky Islámského státu v Česku samozřejmě nehrozí. Není to však díky krokům ministra vnitra Chovance, který se lacině veze na popularitě tématu a všemožně vychází vstříc nejnižším náladám veřejnosti. Zcela upřímně – proč by měl jen trochu informovaný cizinec chtít začít novou existenci ve státě, v němž se lze pouze výjimečně domluvit jinak než podivnou domorodou řečí, kde se domorodci dívají na každého, kdo se jen trochu liší, jako na Marťana, a kde státní aparát funguje jako zastaralá fabrika s rezavými stroji, přičemž její majitelé mají stále neodbytnější potřebu mluvit podřízeným do jejich soukromých životů?

V Evropě tvoří muslimové pouhé jednotky procent celkové populace. Porodnost muslimských žen, které přijaly za svůj západní model civilizace, klesá na stejnou úroveň jako u ostatních Evropanek. Problémem jsou ghetta, která vznikla především v anglických a ve francouzských městech (jakkoli jsou britské a francouzské modely integrace odlišné, selhávají podobně).

Češi mají vlastní smutnou zkušenost s romskými ghetty. Tento stát nikdy neuměl s Romy pracovat – stejně jako západní země neumějí pracovat s přistěhovaleckými menšinami. Možná černé svědomí (v tomto případě doslova) způsobuje, že v internetových diskuzích – pokud tak lze nazvat stoku nenávisti k jakémukoli náznaku tolerance vůči uprchlíkům – je veleben populistický „rychlostudent“ s titulem z plzeňských práv Chovanec a haněni jsou jeho kolegové, kteří v uprchlících vidí především konkrétní lidské bytosti s nezáviděníhodnými osudy, nikoli armádu krvežíznivých dobyvatelů.

Představa, jak se Milan Chovanec po nastolení islámského řádu v ČR promptně přejmenovává na Abdula El Nechovance a honem peláší sloužit novému režimu, je nicméně nejen velmi směšná, ale i tragická – stejně jako téměř veškeré konání tohoto taky politika.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.