Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Můj soused Marek Benda – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

31

Prosinec 2013

Můj soused Marek Benda

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

S Markem Bendou sice nebydlíme v jednom domě, ale v jedné ulici ano. Potkáváme se poměrně často. Muž tento bloumá ulicemi, důstojný ve svém neotřesitelném postavení poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hlavou se mu na první pohled honí samé urostlé myšlenky.

Je to rozený demokrat – obě snesitelné pizzerie v okolí navštěvuje střídavě. S obecenstvem se sice do hovoru příliš často nepouští, ale když potká někoho známého, jde většinou o sympatického člověka, který je zevnějškem na hony vzdálen všem těm sebejistým střelcům domácí politiky.

To možná vysvětluje jeho preferenční hlasy, jež ho vždy spolehlivě katapultují do poslaneckých škamen. Když se v devadesátých letech minulého století tehdejší Křesťanskodemokratická strana (KDS) sloučila s ODS, členská základna křesťanských demokratů si zřejmě uchovala vlastní skrytou svébytnost (reprezentovanou hlavně osobou a kreditem Markova otce Václava, někdejšího předsedy KDS). Mladému Bendovi tudíž asi stačí před každými volbami zabrnkat na strunu vzpomínek, vyslat nějaký morální apel, a staří dobří členové bývalé KDS Marka vykroužkují do výšin i z toho nejvíce nevolitelného místa kandidátky.

Sněmovní matador tak může i nadále vypouštět do éteru slavné výroky typu – volně parafrázováno –, že s poslaneckým průkazem v kapse nemusí čekat frontu na prohlídku korunovačních klenotů jako obyčejní smrtelníci. Může také stále kultivovat život v České republice svými proslulými pozměňovacími návrhy k jednotlivým zákonům. Může být, při vhodné politické konstelaci, opět šéfem poslaneckého klubu, tudíž jedním z nejviditelnějších politiků v zemi.

S Markem je tedy svět pořád tak nějak jistý. Mohou přijít hurikány, zemětřesení či jiné živelní pohromy, ale Benda junior se asi stále úspěšně poveze na vlně nostalgie po svém zesnulém tatínkovi, který byl pojmem a ryzím člověkem.

Dokud ODS úplně nepadne na ústa a neklesne pod pětiprocentní hranici volebních preferencí…

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

1 Komentář

  1. Jaroslav Herda

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.