Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Němečkovy slzy nedojímají – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

25

Listopad 2016

Němečkovy slzy nedojímají

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Odvolaný ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD naříká v různých médiích nad svým osudem – a varuje před vítězstvím Andreje Babiše a jeho sekty ANO ve volbách. Prý hrozí, že ČR se v takovém případě přemění v rodinnou firmu sicilského typu.

Je škoda, že si pan Němeček rizik spojených s Babišem a ANO všiml až teď. Když v Sobotkově vládě ochotně zvedal ruku pro všechny prasárny, které ANO prosazuje, asi to ještě s tím nebezpečím pro demokracii nebylo tak horké.

Němeček byl samozřejmě odvolán zcela právem. Jeho aktivní podpora neanonymního registru hrazené zdravotní péče s uvedením rodných čísel všech pacientů, který kvůli zcela pragmatickým, obchodním zájmům několika špičkových odborníků v tuzemské medicíně schválili zlobbovaní nebo prostě jen pitomí zákonodárci, jako důvod k odvolání bohatě stačí. Němeček nikdy nebyl schopen vysvětlit, proč taková data nelze sbírat pouze anonymně, přičemž jeho přímé spojení s lidmi, kteří obchodují se zdravotnickými informacemi, je evidentní.

Podobně necivilizovaná je i veřejná soutěž na vznik a rozvoj systému na správu e-receptů. Zde odborníci již dlouho Němečka upozorňují na fakt, že soutěž v podání Státního ústavu pro kontrolu léčiv je pravděpodobně na míru ušita jedné z firem. Není známo, že by se Němeček nějak přetrhl pro nápravu a nastavení rovných, nezpochybnitelných podmínek v jedné z klíčových záležitostí v jeho resortu.

Jestliže tedy Andrej Babiš vytrvale kritizoval Němečka za jeho práci, měl jistojistě pravdu. Že si ale náš nemilý imigrant ze Slovenska na zdravotnictví vytrvale brousí zuby a pouze přirozeně využíval Němečkových bot, na to bych ty své skoro jistě vsadil.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.