Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

8

Srpen 2017

No pasarán v Hodoníně

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Byl to jeden z těch divných dnů, kdy něco doslova visí ve vzduchu. Bývalý místostarosta a současný zastupitel Hodonína XY od rána cítil, že se v tomto městě něco mimořádného semele. A taky že jo! Na to ovšem dojde až za chvíli.

Panu XY vůbec nevadilo, že ho stát šmíruje, kde může. Že mu kdejaký ouřada může on-line lustrovat zdravotní dokumentaci. Že mu jiný ouřada může kdykoli vlézt do příbytku, aby zjistil, čím topí. Že kdyby v jiném městě než v Hodoníně (tady by se to vzhledem k funkcím pana XY nějak zahrálo do autu) ve slabší chvilce dalšího arogantního ouřadu poslal kamsi, dostal by několikatisícovou pokutu. Že jeho sousedé, přátelé a známí, kteří podnikají, jsou státem automaticky považováni za zloděje a že je finanční úřad může kdykoli poslat živořit na ulici. Že mu kvůli státní buzeraci zavřeli oblíbenou hospodu. Že mu stát (rozvědka) za čas kvůli nějakým pseudo hrozbám bude lézt do počítače. Ne, nic z toho pana XY netrápilo. Tento ryzí chlapík se obával docela něčeho jiného, totiž muslimské invaze.

Když tedy onoho dne potkal ve svém ospalém městě rodinku s jinou barvou pleti, okamžitě zbystřil. Už je to tady! Invaze začíná! Jelikož byl ovšem mužem činu, okamžitě zavolal městskou policii (všimněte si, ne tu opravdovou, ale městskou, kde si byl z pozice místního politika celkem jistý, že po svém telefonátu neskončí na pozorování u docenta Choholouška) a dožadoval se kontroly dokladů nevítaných vetřelců.

Senzace se nicméně nekonala, jelikož jak posléze vyplynulo, rodina s německými pasy (původem z Nigérie) přijela za čistě turistickým účelem, totiž prohlídkou města a okolí. Bezpečnostní agentura města Hodonína se poté oficiálně vyjádřila v tom smyslu, že samozřejmě ví, že nemůže jen na základě „jinakosti“ kontrolovat lidem doklady.

Pan XY však nikde žádné pomýlení nevidí, a dokonce vyzývá na sociálních sítích, aby obyvatelstvo následovalo jeho příkladu a hlásilo jakýkoli pohyb podezřelých osob – potenciálních imigrantů.

Pane XY, nebojte se vlka nic, normální člověk odjinud v zemi Babiše, Chovance a Okamury fakt žít nechce. Smutné je, že takoví, jako jste vy, objeví „zbytečnosti“, jako jsou lidství, tolerance a respekt k druhému, mnohdy až na smrtelné posteli nebo když jim vážně onemocní někdo blízký. Což vám navzdory vašemu pojetí života rozhodně nepřeji.

Volně inspirováno příběhem opravdového člověka, pana Romana Sedlačíka z Hodonína.

 

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.