Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Noční můry lidoveckého tchána – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Středa

21

Leden 2015

Noční můry lidoveckého tchána

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Žil byl jednou jeden lidovec a ten měl tři dcery. Papínek je od raného mládí vychovával pěkně podle křesťanských not a hodnot. Představy o budoucích zetích měl tento dobrý muž rovněž ryze noblesní – nejlépe, kdyby se rekrutovali z řad moravských selských rodů, vinařů nebo alespoň Vatikánu.

Oč krutější bylo tatínkovo překvapení, když mu nejstarší dcera přivedla ukázat svého přítele. Mladík tento se živil činností veskrze pochybnou, neboť obchodoval na burze. Lidovcovo srdce po seznání této skutečnosti málem dotlouklo; mít někoho takového v nejtěsnějším příbuzenském svazku bylo na starého muže příliš. „Vždyť je to vlastně gambler, měli by ho šoupnout do nějakého  z registrů divných lidí, které jsme zavedli, nebo rovnou zavřít,“ mručel si pro sebe, sleduje nevraživě nafintěného hejska. (Sám chodil hrát někdy v pátek mariáš o drobné a bál se, že mu vrchnost na tento hnusný hazard přijde.)

Zanedlouho poté přivedla ukázat svého milce také prostřední dcera. Dotyčný byl studentem filozofie. Tento potenciální nápadník se tatíkovi zamlouval o trochu více, avšak pouze do chvíle, než objevil, že čte Korán. Marně student vysvětloval, že se z titulu svého studia zajímá o všechna náboženství a že si chce rozšířit obzory. „Je to zakuklený muslimský terorista!“ vmetl otec lidovec nešťastnici do tváře. „Kromě toho Bůh je jen jeden, a to ten náš, milá dcero!“

Jedině nejmladší dcerka naservírovala tatínkovi toho, koho si jakž takž představoval. Mladík pocházel ze spořádané rodiny (jeho otec si nakradl nějaké dotace, matka – bývalá zdravotní sestra – pak díky této dotační ekvilibristice zapomněla, jak vypadá injekční stříkačka), na knížce měl pěkných 19 tisíc z letních brigád a v sexu – samozřejmě až manželském – preferoval misionářskou polohu.

Jak známo, lidovci jsou klidná síla, a tak nakonec vše dopadlo, jak mělo. V době, kdy již dávno skončil mezidruhový parazitismus hnutí ANO a ČSSD, soudem verifikovaný ne-agent ne-Bureš se usadil na Pražském hradě, ČSSD dále konstruktivně devastovala zemi, Pavel Bělobrádek řídil Akademii věd a Marian Jurečka se konečně stal šéfem KDU-ČSL – tak tehdy panovala u lidoveckého tatíka následující milá konstelace: burzovní hejsek zmizel ve víru bezbožné Prahy, filozof odtáhl kamsi do Německa a jedině spořádaný mladík pojal za ženu nejmladší dceru.

Pilně hnojil, oral, vláčel a večer padal do postele natolik znaven, že se nejen nevzmohl na misionáře, ale dokonce ani neslyšel z komnat sester své ženušky častý pláč.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

1 Komentář

  1. Alena

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.