Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

3

Únor 2017

Palermo je v Praze, pane Babiši

Napsal , v rubrice KOMUNÁL

Už je to více než trapné: Andrej Babiš se opět tvrdě vymezil vůči ČSSD, jako kdyby se nám snažil namluvit, že už přes tři roky nevládne se socany – a to natolik náruživě, že tuto zemi společně, možná definitivně, proměnili v lacinou montovnu, kde je každý svobodymyslnější a aktivnější člověk vnímán a šikanován jako třídní nepřítel.

„Palermo!“ Tak ministr financí ocejchoval práci a výsledky sněmovní komise, která měla vnést jasno do reorganizace policie. V oušku primitiva to moc pěkně rezonuje; už zase se dali dohromady Kalousek, Fiala a Sobotka, aby se pomstili Babišovi za jeho snahu odstavit staré korupční struktury. Pomiňme neúnosně zjednodušující debilitu této rétoriky, jejímž cílem je odvést pozornost od vlastních problémů a která snad není hodna ani obvyklého voliče ANO, a spíše se podívejme na skutečné Palermo, totiž na pražský magistrát.

Když Babiš před rokem vyslal svého vrchního mouřenína Jaroslava Faltýnka, aby v Praze obnovil rozpadlou koalici, musel – při své známé snaze mít přehled o všem, co se kolem šustne – vědět, s kým má tu čest. KDU-ČSL reprezentovaná Janem Wolfem, o němž i veřejné zdroje nepokrytě mluví jako o muži developera Luďka Sekyry. STAN, v jehož řadách je spousta komunálních politiků, kteří se nikde neuchytili nebo byli potupně vyhozeni pro naprostou neschopnost. Avšak hlavně ČSSD – ti milí pražští socani, „kluci a holky“ kolem pravomocně odsouzeného podvodníka Karla Březiny. Téměř každý Pražan to ví, přičemž se to i zhusta ventiluje na sociálních sítích: pražská ČSSD ve své podstatě funguje na bázi organizovaného zločinu; existují v ní nebo jsou na ni nabaleny všechny příslušné atributy: bílí koně, na něž jsou napsány restaurace, majetky ukryté v zahraničí, kmotři, kteří v zákulisí tahají za nitky, zatímco radní z ČSSD se veřejnosti a médiím podbízejí úsměvy, přičemž se těší, s kým se zase večer „vožerou“ a jak v některé ze svých či spřátelených restaurací v centru Prahy domluví další špinavý kšeft…

Chápu, že nezávislí novináři toho mají moc, ale přesto by mohli začít klást nepříjemné otázky. Třeba: „Pane Babiši, když nám tak ohnivě vykládáte o Palermu, proč něco neuděláte s tím pražským, kde je ANO velmi aktivním členem?“

Vysvětlení, proč Babiš nechává Prahu na pokoji, může být jen jedno: Andrej dělá, že nevidí kšefty členů pražské odnože ANO a ČSSD v tomto skutečném Palermu, aby pak v příštím roce před komunálními volbami mohl vykládat, jak ANO v hlavním městě skvěle vládlo.

A vůbec nejde o nešťastnou Krndu. Ta nemůže do čehokoli důležitého vůbec co mluvit.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.