Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

27

Květen 2016

Pomazánkové máslo ČSSD s příchutí KDU-ČSL

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Když němečtí průmyslníci všemožně podporovali Adolfa Hitlera na jeho cestě vzhůru, činili tak, jelikož si mysleli, že za ně tento pán odvede špinavou práci proti sociálně demokratickým a komunistickým silám ve společnosti. Netušili, že za několik let budou sedět jako spráskaní psi „na koberečku“ před Führerem, který jim bude spílat za to, že málo přispívají k budování silného Německa.

Když sociální demokraté v České republice uzavírali koaliční smlouvu s ANO Andreje Babiše, libovali si, jak budou uskutečňovat své fantasmagorie o fungování státu – výměnou za úlitby Babišovým zájmům. Že jsou jen nástroji v dlouhodobých, ryze pragmatických cílech ambiciózního Slováka, jim dochází postupně, a to ještě jen některým.

Ani aktuální roztržka – neschválení takzvaného protikuřáckého zákona – se, jak vidno, nevymanila z mantinelů bouře ve sklenici vody. Soudruzi totiž tento zákon opět předloží Sněmovně ke schválení, doufajíce, že tentokrát Andrej svým poskokům přikáže, aby pro něj konečně zvedli ruku.

ČSSD se pokouší v neustálé ústupové válce s Babišem vypadat jako silná strana – což je ovšem přání míjející se s realitou také kvůli tragické postavě v jejím čele. Za dílčí vítězství nelze označit ani občasné pomstychtivé okopávání kotníků, jako když bývalý evropský a dnes digitální tajemník Tomáš Prouza do médií vykládá, že (v Evropě bezprecedentní) blokování webů nějakým úředníkem z ministerstva financí je technicky nedomyšlené. (Je typické, že socan Prouza hovoří o nedomyšlenosti technického řešení, nikoli o tom, že zákonodárci ve své neskonalé tuposti odhlasovali paskvil, který nemá v demokratické zemi obdobu – v civilizovaných zemích musí takový krok schválit soud.)

Je opravdu smutné pozorovat, jak vytrvale a opakovaně si Babiš maže socany a lidovce na svůj byznysový chléb. Člověk jen bezmocně zírající na tyto užitečné idioty v sobě objevuje své horší já a říká si, ať Babiš drtivě vyhraje příští parlamentní volby a pošle je na politické smetiště, kam za to, co v tomto volebním období dělají, bezpochyby patří.

To je totiž asi nejrychlejší cesta, jak otevřít oči i těm největším pitomečkům z řad tuzemských voličů: Nero Babiš by mohl být příliš dokonce i na ně.

25%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.