Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Poznámky poradců Davida Camerona k návštěvě ČR dne 22. ledna 2016 – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

22

Leden 2016

Poznámky poradců Davida Camerona k návštěvě ČR dne 22. ledna 2016

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Vážený pane premiére, jedete do malé středoevropské země, která leží vedle Německa směrem na Východ. Premiérem této zemičky je člověk, který nikdy nepracoval, prezidentem obhroublý milovník tlačenky a neoblíbenějším politikem šíbr, který pohádkově zbohatl díky podmínkám, které dnes kritizuje jako největší zlodějnu. Takhle pohromadě to zní strašně, ale jednal jste už s mnohými pošuky včetně diktátorů z bývalých kolonií; tuhle tlupu přece zmáknete taky.

Připravte se na to, že ani jeden z nich neumí pořádně anglicky. Šíbr na vás možná zkusí francouzštinu, ale dělejte, že nerozumíte i v případě, že nebudete rozumět. Když si chtějí hrát na světáky, mohli by se anglicky naučit!

Během přesunů po hlavním městě této zemičky vás možná osloví různí podivní lidé, kteří vaši návštěvu budou přirovnávat k návštěvě bývalého francouzského prezidenta Mitterranda, který do tohoto státečku zavítal v roce 1988, když tam byl dožívající socialismus. Příměr vychází z toho, že dnes tam chystají nový socialismus a nesmyslnými zákony šikanují podnikatele (přičemž šíbrova firma získává dotace, na jaké by bez jeho angažmá v politice nikdy nedosáhla), ale toto prosím v žádném případě nekomentujte. Nezapomeňte, že se budete pohybovat na území, které zdevastovala nejprve německá a poté sovětská okupace. Život v tomto prostoru má úplně jiná pravidla.

V programu máte rovněž schůzku s lídrem jedné z opozičních pravicových stran – ODS. To je ta strana, která v devadesátých letech halasně hovořila o pravicové politice, nikdy ji v praxi neprováděla, zdiskreditovala pravici a v bývalé vládě Petra Nečase (to je ten, jak jste tvrdil, že si s ním rozumíte) podporovala exekuční mafii (nefunguje to jako u nás, že když při stěhování zapomenete zaplatit fakturu za elektřinu, přijde vám složenka na dlužnou částku plus několik pencí penále).

I když vše zatím uvedené zní dosti otřesně, vězte, pane premiére, že obyvatelé tohoto státního útvaru jsou nyní se svými životy vcelku spokojeni. Krade se tam pořád jako vždycky, ale lidé jsou rádi, že je někdo vede ve složitém světě plném nástrah.

Jako dovětek je nutno připomenout, že to je také země, kterou jsme v roce 1938 hodili přes palubu podepsáním takzvané Mnichovské dohody. Kdyby vám to chtěl někdo připomínat, sveďte všechno na Francouze a dál se v tom nepiplejte.

P. S. Pozítří vám dodáme podklady pro setkání s paní Merkelovou. To je ta Němka.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.