Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Předvolební lži – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

19

Červenec 2016

Předvolební lži

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Exprezident Václav Klaus prohlásil pro aktuální vydání Týdeníku Echo v souvislosti s americkými prezidentskými volbami, že Donald Trump ve svých slibech pouze hraje roli ve volební kampani – trivializuje problémy, aby oslovil určitou část veřejnosti. Pokud by byl zvolen, prý by převlékl kabát a přehodil roli. Klaus svým poměrně přímočarým výrokem pohladil rozbolavělou duši českého voliče, který je volebními sliby vcelku stabilně lákán a posléze zklamáván – tato vymoženost není tuzemská specialita, provozují ji dokonce až v daleké Americe!

Jistý Winston Churchill dávno před Klausem řekl, že liberální demokracie je nejhorší způsob vlády, avšak neexistuje žádný lepší. Tehdy se nicméně politici ještě pokoušeli plnit své předvolební sliby.

Možná by nebylo od věci vzít na milost – po úspěšném hlasování o Brexitu ze strany odpůrců ještě více zatracovaná – referenda, v nichž většinou plebs úspěšně boří umělé konstrukce „osvícených“ vůdců, kteří se z nějakého záhadného důvodu domnívají, že když na základě předvolebních lží získali ve volbách dvacet procent (nebo méně), mohou po celé volební období bezuzdně prosazovat všechny své fantasmagorie o fungování světa. A i když to v tradičním českém skleníku mnohým zní neuvěřitelně, spoustu hlasování a voleb lze ve 21. století vyřídit prostřednictvím internetu.

I tady je však démonický Slovák o několik kroků před šmudly z ČSSD a KDU-ČSL. Kouzelná formulka dovnitř ministerstva financí zní: „Zablokujte ten web s referendem, vždyť je to hazard!“

67%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.