Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Rok, v němž se asi stanu stromem – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

1

Leden 2016

Rok, v němž se asi stanu stromem

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Jelikož po celý rok častokrát píši o našich „elitách“, Sobotkou počínaje a Babišem konče, rozhodl jsem se, že se v prvním letošním sloupku budu pro změnu věnovat především sám sobě. Navíc dnes slavím pětačtyřicátiny, což je meta, které lidé v pravěku dosáhli málokdy; proti tomu v současnosti je muž v tomto věku optimisty označován za stále mladého chlapíka.

V novoročním bolehlavu je však třeba nalít si čistého vína: narozeniny na Nový rok jako by nebyly. Většina obyvatelstva se po silvestrovské noci porůznu pokouší obnovit základní životní funkce, takže osamělý jubilant může očekávat gratulaci pouze od opravdových přátel.

Gratuluji tedy dnes sám sobě a nezlobím se na nikoho, kdo mi zapomene popřát. Ostatně, skutečně asi není příliš k čemu, i kdyby se na mě milosrdné lži o stále mladém chlapíkovi doslova sesypaly. Mnohem blíže k pravdě je výrok syna mé kamarádky, který dnes rovněž slaví narozeniny – je nicméně o třicet devět let mladší než já. Když jsem s ním na toto téma nedávno zavedl řeč, hluboce se zamyslel a potom prohlásil: „Strejdo, za chvíli z tebe už bude strom.“

Očekáván s touto perspektivou, rok 2016 pro mě nakonec nemusí být tak strašný, jak ho v rámci přísného dohledu nad poddanými nalinkovala současná vládní sestava.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.