Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Ruce pryč od našich zbraní, křičí myslivci – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

9

Květen 2014

Ruce pryč od našich zbraní, křičí myslivci

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Tuzemské myslivce prudce rozrušil nápad švédské eurokomisařky Cecilie Malmströmové, která v EU navrhla omezení držení zbraní. Prapor české myslivosti hrdě nesou zejména trutnovští reprezentanti Hubertova cechu – ti totiž okamžitě podepsali petici proti omezování svého zbrojního arzenálu.

Lidé v kamizolách argumentují logicky: bez flinty těžkou mohou hlídat v přírodě „optimální stavy zvěře“. Je však záhadou, proč zrovna čeští a moravskoslezští myslivci poměrně často skolí i nějaké nešťastníky, kteří se jim zrovna připletli do cesty.

Jelikož nejsem milovníkem lesních procházek a vůbec pobytů v přírodě delších než čtvrt hodiny, mohly by mně být excesy myslivců ukradené. Avšak představa, že se nějakým nedopatřením ocitnu mimo kavárnu a třeba se v nějakém remízku ohnu pro takovou tu hnědou věc, jak roste na jehličnatých stromech a má šupiny, přičemž mě picne příliš agilní, krátkozraký či opilý mysliveček, se mi dvakrát nelíbí. Někde jsem četl, že přesně taková příhoda se stala jakémusi podivínovi. Zřejmě neměl příliš kamarádů nebo prostě chtěl jen být chvíli sám se zvířátky; každopádně se nějak připletl mezi stádo divokých prasat hodujících na bukvicích, shýbl se – a už měl v sobě patronu.

Tuzemští páni myslivci, natož ti z Trutnova, mně snad prominou, že kvůli jejich častým střeleckým omylům cítím k návrhu švédské Cecilky sympatie. Na druhou stranu, mé kontakty v evropských orgánech jsou vesměs mizivé, tudíž můj názor je důležitý asi tak jako ta šiška.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

1 Komentář

  1. Nimrod

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.