Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Silné řeči ODS – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

20

Duben 2017

Silné řeči ODS

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Ten, kdo radí ODS v souvislosti s letošními sněmovními volbami, musí být skutečný génius. Slogan „Silný program pro silné Česko“ je přesně z ranku hodně utahané „reklamštiny“ (malé věci pro velké zážitky apod.), která vzniká u rychlého kafe v bistru a jež je pak fakturována v hodinové sazbě mozkového chirurga.

Když ke zmíněnému dílku na plakátu připočtu pana profesora Fialu, který dolů na obecenstvo shlíží jako moudrý akademik, hned je jasné, že voliči budou přibývat geometrickou řadou… (Cha cha.)

Je neuvěřitelné, že kdysi progresivní strana upadla do takového kómatu, kdy její vedení připomíná rozšafnou obecní radu někde v malém městě na konci 19. století. Kde jsou zfanatizované davy, které táhly za Václavem Klausem, a dokonce neváhaly kvůli svému miláčkovi fyzicky napadnout odpůrce? Kam se poděla stařena, která někdy kolem roku 2000 přišla na mítink ODS, a když uviděla Klause s vínovou šálou, okouzleně prohlásila „stále fešák!“, načež přikázala manželovi, aby pořádně tleskal?

Ne, ne, nic takového dnes už k vidění není. ODS místo osobností raději sází na vyčpělé slogany, které působí v porovnání s agresivitou a tahem na branku Andreje Babiše či nechutným podbízením se ČSSD jako texty z Marsu.

Jelikož autor těchto řádků má zrovna dobrou náladu a před chvílí se dobře najedl, nabízí ODS několik sloganů, které sice nejsou výplodem génia (napadly ho právě u oběda), ale v porovnání se „Silným programem pro silné Česko“ vypadají jako vichr z hor:

„Vrátíme za vás Slovákům Koblihu“, „Odnaučíme úředníky panským móresům“ nebo negativní „ČSSD – abychom všichni měli stejné hovno“.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.