Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Sobotkův Titanic pluje plnou parou vpřed – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Středa

10

Únor 2016

Sobotkův Titanic pluje plnou parou vpřed

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Jedna ze smutných postav české politiky – Bohuslav Sobotka – prohlásila, že schválení EET je důležitým krokem k omezení šedé ekonomiky a narovnání podmínek v české ekonomice. Tohle řekl člověk, který se nikdy neživil ničím jiným než politikou a jenž dodnes nevidí nic špatného na tom, že si značnou část prostředků na pořízení bytu „našetřil“ z poslaneckých náhrad.

Sobotka je sice některými lidmi prezentován jako poslední demokrat na vrcholné úrovni mezi dvěma mlýnskými kameny – Milošem Zemanem a Andrejem Babišem –, takže bychom ho snad měli mít nějak víc rádi nebo co, avšak mám podezření, že aktuální ministerský předseda je pouze pověstným menším zlem. To samo o sobě je příšerným vysvědčením pro tuto zemi.

Když se bavíte s lidmi z politického zákulisí, mnoho z nich tvrdí, že Sobotka je už dnes politickou mrtvolou (kalašnikov s tím nemá nic společného). Mafiánské struktury v ČSSD na komunální úrovni vždy protěžovaly jeho konkurenta Michala Haška a skutečnost, že Sobotka ukočíroval Haškův vnitrostranický puč po vítězných volbách v roce 2013, samozřejmě nic nezměnila na zavedených pořádcích v ČSSD: ve vyšších patrech politiky sociální inženýři typu Michaely Marksové Tominové blouznivě prosazují „univerzální dobro“, zatímco členská základna v mnoha obcích a městech drancuje veřejné rozpočty, co to dá, a má jediný zájem, totiž zůstat u cecíků oficiálních, ale hlavně neoficiálních penězovodů co nejdéle.

Budou to právě tito šíbři z komunálu, kteří nakonec Sobotkovi vykopou jeho politický hrob. Až bude Babiš po příštích parlamentních volbách hledat stafáž pro svou absolutní vládu nad Českem, ke všemu ochotné mouřeníny nalezne taky v těchto lidech. Kdo viděl jednání pražské organizace ČSSD v době lánského puče, kdy její členové byli úplně zelení z obav, na čí stranu se mají přiklonit, aby si nezkazili politickou budoucnost (a třeba nemuseli jít pracovat), ví své. Mimochodem, právě pražská organizace ČSSD ve chvíli, kdy Sobotka získával rozhodující převahu, jednomyslně(!) hlasovala pro něj, přestože ještě krátký čas předtím podporovala Haška. To vypovídá o charakteru těchto lidí vše.

Bohuslav Sobotka se plaví už nějaký čas na Titanicu, ale zdá se, že mu to ještě nedošlo – anebo už ani nemá sílu otočit kormidlem od ledovce ANO zpátky na širý oceán demokracie. Jeho palubní personál přitom pomalu začíná pošilhávat po záchranných člunech.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.