Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Socani si sami pletou oprátku – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pondělí

6

Červen 2016

Socani si sami pletou oprátku

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Terminátor tuzemské politiky Bohuslav Sobotka veřejně polaskal svého mouřenína Milana Chovance, který prohlásil, že podal žalobu na rozhodnutí úředníků radnice Prahy 1 ohledně známé kauzy „šibenice“. Její maketu nesl jeden z účastníků loňské demonstrace proti migraci. Podle radnice však nešlo ani o přestupek. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) navíc považuje Chovancovo rozhodnutí za mediální divadlo, jelikož ministerstvo vnitra napadlo rozhodnutí radnice až půl roku poté.

Na Chovancovi je asi nejzábavnější to, jak při téměř každém mediálním výstupu bojovně vystrčí bradičku dopředu a úsečnými větami sděluje veřejnosti svá moudra (rádoby razantní vyjadřování v médiích je v příkrém rozporu s jeho proslulou totální servilitou vůči Bohuslavu Sobotkovi, ale to sem nepatří). Kromě ryze zábavního rozměru je však s osobou Chovance spojena také jedna kardinální otázka, a sice, proč on a další jeho kolegové z obskurního spolku zvaného ČSSD svou rodnou stranu-živitelku postupně likvidují v přímém přenosu? Nelze to totiž už přehlédnout: v diskuzích pod články i na „levicových“ webech v poslední době převažují ostré odsudky kdysi milovaných socánků. Někdejší voliči ČSSD se vysloveně třesou na příští parlamentní volby, kde to chtějí naházet buď Babišovi, Okamurovi, ale i KSČM nebo někomu podobnému.

Co se týká socanů, netrpím k nim nijak přehnanou přízní. Rád bych proto Sobotkovi a Chovancovi poradil, jak ještě rychleji a efektivněji pohřbít ČSSD: chlapi, to musíte uzákonit, že kromě nošení maket šibenic na demonstrace je trestné také zneužívání poslaneckých náhrad ke koupi bytů, rychlostudium na právnických fakultách (kromě géniů, což ovšem evidentně není Milanův případ), určitě by pak nebylo od věci také důkladně prozkoumat zřejmý nepoměr mezi životní úrovní řady vašich členů a jejich oficiálními příjmy (zejména v Praze by to pak byla doslova policejní čistka v členské základně). Tím byste připravili i své nejnatvrdlejší voliče o zbytek iluzí.

Je reálný předpoklad, že při správném postupu a zkoordinování všech opatření byste mohli jít do prdele ještě o něco dříve, než většina republiky doufá.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.