Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
ČSSD chce stínovat vládu – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

8

Květen 2014

ČSSD chce stínovat vládu

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

ČSSD se vyděsila, že jí hnutí ANO začíná ukazovat záda v honbě za voličskou přízní, načež se k problému postavila po svém: určila stínové ministry, kteří mají být jakousi neformální oponenturou skutečným ministrům, sedícím ve společné vládě právě za ANO a taky za KDU-ČSL.

Docela by mě zajímalo, jak budou sociálnědemokratické stíny fungovat v praxi. V této zemi už zřejmě nemůže nic překvapit, a tak se nabízí široká škála možností – od dryáčnických stínových tiskovek při zasedání vlády až po nenápadné prohrabávání popelnic před příslušnými ministerstvy a hledání omylem vyhozených dokumentů.

I když se Bohuslav Sobotka a jeho věrní zřejmě domnívají, že učinili voličsky atraktivní krok, na tuhle fintu jim může skočit jenom slabomyslný jedinec. ČSSD je proslulá svou personální vyprázdněností: do europarlamentu nominuje rozporuplného Jana Kellera, má pouze jediného ekonomického experta – Jana Mládka (který se sice soustavně věnuje četbě a analýze zahraničního odborného tisku, avšak živnostníky označil za parazity), její ministr školství Marcel Chládek jako Brouk Pytlík brázdí svými nápady napříč resorty, vydává různá populistická prohlášení bez ověřování faktů, jde proti moderním trendům ve výuce apod.

„Jmenovat“ v tomto kontextu další individua do ministerských funkcí, byť stínových, je natolik absurdní, že se po oznámení horké novinky z personální líhně ČSSD nelze divit pobavení v řadách ANO a KDU-ČSL.

Napadá mě však, jestli neplýtvám slovy. Možná jen stačilo zopakovat známé rčení, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.