Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Stát nás fackuje, ale je to fajn – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Neděle

19

Únor 2017

Stát nás fackuje, ale je to fajn

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Ministryně školství Kateřina Valachová v Otázkách Václava Moravce vychválila Sobotkovu vládu, jejíž je součástí, málem až do nebes. Lidé se prý mají dobře a vláda plní své sliby.

Zřejmě jako pouhá nedopatření lze tedy označit případy živnostníků, které v posledních dnech publikují média. Podnikáte, makáte do pozdních nočních hodin a pak zapomenete včas zareagovat na výzvu finanční správy k doplnění nějakých údajů? Tak to máte za třicet tisíc! Stejnou pokutu dostal i nešťastník, který se spletl v kontrolním hlášení o necelých sedm korun. Takto nesmyslné pokuty dostávají opožděně i ti, kteří povinnosti vůči vrchnosti nesplnili v prvním pololetí loňského roku – což měla být podle slibů politiků a finančáků „ochranná lhůta“, aby si všichni na tehdejší novinku, tedy kontrolní hlášení, zvykli a naučili se s tímto výdobytkem pracovat.

Zatím jsme se jaksi stále nedozvěděli, kolik bylo díky kontrolnímu hlášení objeveno karuselových podvodů, což byl hlavní motiv zřízení této buzerace; není pochyb, že kdyby se nějaké závažnější našly, ministr financí a finanční správa by hned spustili oslavné ódy, aby ukázali, jak to všechno pěkně funguje. Ono je to ale vlastně jedno – hlavně, aby darebák živnostníček pořád žil v nejistotě, odkud zase přilétne státní facka.

Pokud se tedy Valachová v televizi rozplývala nad blahem obyvatel ČR pod kuratelou současné vlády, asi tak činila na základě značně neúplných informací. I když – co čekat od osoby, která deset let konala veřejné dobro jako členka Výboru Rady vlády pro lidská práva, ve funkci ministryně mimo jiné prosadila nesmyslnou pamlskovou vyhlášku, z níž mají všichni jen legraci, a jež možná nikdy nikomu osobně nevystavila jedinou fakturu. Takoví mají k lidem, co chtějí stát na vlastních nohou, fakt úplně nejblíž.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.