Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Čtvrtek

15

Říjen 2015

Tlumočník pro sociálnědemokratického voliče

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Sociální demokraté propadají kvůli aktuální aféře svého hejtmana Rozbořila nervozitě, neboť se obávají ošklivého výsledku v blížících se krajských volbách. Nový obr na politické scéně – hnutí ANO – si brousí zuby na mnohá křesla, takže jedinou záchranou pro Sobotkův konglomerát šíbrů a vyžírků, jimž zdatně sekundují neomarxisté (v Sobotkových polučních snech nicméně jde o moderní levicovou stranu západního střihu), je pouze spoléhání se na tradiční idiocii skalních voličů.

Pro autora těchto řádků dlouho zůstávalo jednou ze záhad moderního světa to, jak mohli sociální demokraté ve Středočeském kraji vyhrát i po kauze Rath krajské volby. Nechápal ani Pražany, kteří opakovaně volili tuto stranu v hlavním městě navzdory tomu, že Attila Hun se jeví v porovnání s většinou jejích pražských nájezdníků jako celkem charakterní tvor. Posléze však na to přišel: sociálnědemokratický volič je skutečně prosťáček, jemuž stále nedošlo, že být „socanem“ v České republice je v mnoha případech dobrovolným přihlášením se k atributům, jako jsou faleš, licoměrnost, touha po bezpracném zisku, nezřídka i korupce. O voliče jde až v poslední řadě.

Dobrota Stvořitele je však nekonečná, a tak jistě i voliči ČSSD mají někde v mozku hrudku rozumu, což je základ, na němž lze při troše dobré vůle stavět. Sociální demokraté se sice postupem let vypracovali v opravdové mistry slibů a předvolební přetvářky všeho druhu, nicméně na většinu z toho lze jednoduše aplikovat pasáž z nesmrtelné knihy Josepha Hellera Gold za všechny peníze:

„Do té doby už se Gold ve Washingtonu dozvěděl, že CIA provádí nábor žoldnéřů pro boje v Africe. Dozvěděl se to u snídaně z ranních novin, kde si přečetl: CIA popírá nábor žoldnéřů pro boje v Africe.“

Milý sociálnědemokratický voliči, nechce se toho po tobě moc. Zkus jen občas na chvíli vypnout první signální – pak snad pochopíš, že milé úsměvy a zdánlivá vstřícnost jsou pouze povinným cvičením. To hlavní pro „tvého“ radního se odehrává až večer někde ve stylovém baru, když ty před spaním ucucáváš lahvovou desítku a u televizních zpráv nadáváš na celý svět.

Prachy si ovšem předávají jinde a jinak než v tom baru.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.