Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Tma v tramvaji – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Pátek

17

Leden 2014

Tma v tramvaji

Napsal , v rubrice KOMUNÁL

Slynou velkou poetikou a některým zahraničním turistům se líbí natolik, že si je fotografují na památku. Řeč je o pražských tramvajích, které jsou pro každého tím, co v nich provozuje: pro běžného cestujícího dopravním prostředkem, pro bezdomovce přechodným domovem, pro revizora zdrojem obživy a pro autora těchto řádků noční můrou, když je pošmourné počasí.

Zažil to určitě každý. Nastoupíte do tramvaje někdy kolem šestnácté hodiny. Venku se na obloze honí mraky a fouká studený vítr, takže se těšíte, že se trochu zahřejete a cestou si něco přečtete. Ve voze je však téměř tma, jelikož řidič necítí potřebu zažehnout světla. Marné je domáhání se tohoto výdobytku. Řidič argumentuje předpisem (na rozsvícení světel uvnitř vozu je prý ještě brzy), vy zase zdravým rozumem, avšak máte smůlu.

Cestující jsou sice ze všech stran varováni, že nemají podceňovat riziko kapesních krádeží, ale pokud jedete například ve zhasnuté narvané devítce přes centrum směrem na Žižkov, nemáte příliš velkou šanci zabránit vyrabování kapes nebo tašky. To je jistě velmi příjemný bonus k zaplacenému jízdnému…

Čert vem všechny „píár“ řeči o skutečných i domnělých výhodách pražské MHD, když si člověk nemůže v tramvaji ani přečíst noviny a ještě se musí obávat, jestli nepřijde o peněženku nebo snad dokonce Opencard.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

2 komentáře

  1. Alena
  2. Asel

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.