Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.expost.info/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Tragédie českých politiků – Expost.info – Vítězslav Dobeš

Expost.info – Vítězslav Dobeš

Fejetony – Komentáře – Glosy

Úterý

13

Prosinec 2016

Tragédie českých politiků

Napsal , v rubrice DOMÁCÍ

Sehnat politika se silným osobním příběhem je v Česku téměř nadlidský úkol. Ze současných tuzemských politiků, kteří jsou „v plné formě“, se silným příběhem může pochlubit snad jedině Andrej Babiš, avšak není v něm nic inspirujícího, natož ušlechtilého.

Je sice možné, že se Babiš po počátečním motivu svého angažmá v politice – pravděpodobně obrovském zadlužení svých firem – postupně se zalíbením zhlédl také v roli posledního spasitele této nešťastné země, nicméně ani to jej samozřejmě nemůže přiblížit inspirujícím osobnostem; minulost ani metody neokecáte.

Při pohledu na další politiky je však pohled ještě tristnější. Když Bohuslav Sobotka nebo nějací panduláci z KDU-ČSL, kteří se díky koaliční smlouvě dostali na svůj životní vrchol (totiž do některého z výborů Poslanecké sněmovny), v televizi po vzoru Babiše hlásají, že EET narovná podnikatelské prostředí, přičemž po měsíce a léta ignorovali Babišův gigantický střet zájmů, nezní to z jejich úst ani vyčůraně, ale prostě jen trapně. Tyto tragické figury v drtivé většině případů nikdy nepodnikaly, nevytvořily žádnou hodnotu, a jejich jedinou schopností je intrikovat nebo se zavrtat do správného zadku, když se sestavují kandidátní listiny do voleb. Samostatnou kapitolou je zmíněný Sobotka; je to dokonalý politický ubikvist, jímž opovrhují nejen všichni trochu schopnější lidé, ale i komunální šíbři z jeho partaje, jejichž osobní příběhy nezřídka tvoří hlavně zlodějny na radnicích.

Aby to nebylo tak smutné čtení, na závěr jedna anekdota ze života, které zkrátka nevěřím, i když člověk „z kultury“, který mně to vyprávěl, se dušoval, že je to pravda: s jedním ze současných „taky politiků“ se prý potkal Jiří Suchý a povídal si s ním mimo jiné rovněž o svém divadle. V rozhovoru zmínil i své působení s Jiřím Šlitrem. Náš milý politik vše pozorně vyslechl a pak se zeptal, jak to Suchému se Šlitrem v divadle klape.

Jestli je to pravda a my skutečně máme i takové politiky, ať všichni svatí ochraňují tuto zemi.

0%

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Zanechte komentář:

Vzhledem k tomu, že publikování komentářů nepodléhá jakékoli předchozí registraci, příspěvky jsou zveřejňovány až po ověření, jestli splňují základní parametry slušné diskuse. Všechny korektní – byť i nesouhlasné – názory zde samozřejmě vítám.